Сьомий рік пошуку справедивості. Справу кременчужан розглядатиме Новосанжарський райсуд

1 508 0
Сьомий рік пошуку справедивості. Справу кременчужан розглядатиме Новосанжарський райсуд

Справу кременчужан, яких сьомий рік бездоказово обвинувачують у тяжких злочинах - убивствах ексмера та судді, розглядатиме Новосанжарський районний суд Полтавщини.

Про це повідомили захисники затриманих й безпідставно та несправедливо закритих в 2014 році у СІЗО громадян.

Нагадаємо, після безрезультатного "кружляння" райсудами Полтавської області, зокрема такими, де з деталями цієї кримінальної справи вже знайомі, вона була направлена до Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду України в місто Київ для обрання іншої області, що візьметься її розглядати.

Але рішенням того ж Касаційного кримінального суду кримінальне провадження щодо вбивств 7-річної давнини повернули знову додому, на Полтавщину - спочатку в Апеляційний суд області, а потім у Нові Санжари. 

З інформації, яка оприлюднена на сайті Новосанжарського райсуду відомо, що там є чотири судді, включно з головуючим, що дає можливість зібрати колегію. Водночас невідомо, чи всі вони спеціалізуються на розгляді кримінальних справ, інакше повториться ситуація, яку ми бачили в інших судах регіону, де начебто і необхідна кількість суддів була, але в деяких із них не було необхідної спеціалізації, тобто права розглядати кримінальні справи. 

Зрештою, як воно буде, покаже час. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи. Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Потім справу розглядав суд у Гадячі, але й він майже через три роки оголосив про самовідвід

Справу, логічну крапку в якій не можуть поставити з 2014 року, почав розглядати знову з самого початку Ленінський районний суд міста Полтави, який повернув змінений обвинувальний акт прокурору. Після розгляду апеляції прокурора в Полтавському апеляційному суді ухвалу Ленінського райсуду скасували, а дану кримінальну справу передали в Крюківський районний суд міста Кременчука. Трохи згодом двоє із суддів колегії, включно з головуючим, заявили про самовідвід

Розгляд цієї справи було передано до Шишацького районного суду, але головуючий суддя також оголосив про самовідвід у новому розгляді.

Після цього справу передали в Полтавський районний суд. Через заяву про самовідвід однієї з суддів справа повернулася в апеляційний суд Полтави, який призначив новий суд для розгляду і ним став Кобеляцький районний суд, в якому її вже розглядали протягом 2015-2017 років. Але і цей суд заявив про самовідвід. Згодом справу почав розглядати знову Києвський райсуд, але і там вона надовго не затрималася - справа була направлена в Полтавський апеляційний суд. 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация