Шишацький райсуд не розглядатиме справу кременчужан через самовідвід головуючого судді

2 953 0
Шишацький райсуд не розглядатиме справу кременчужан через самовідвід головуючого судді

Кременчуцьку кримінальну справу щодо вбивств ексмера та судді, справедливого результату по якій немає вже майже сім років, повернуть у Полтавський апеляційний суд для обрання та визначення наступного складу суду, який її розглядатиме. 

Як стало відомо сьогодні, 2 червня, Шишацький районний суд Полтавської області, якому справа перейшла з Кременчука, не буде її розглядати через заяву про самовідвід головуючого судді, яку задовольнили двоє суддів з колегії.

За словами захисника Руслана Лазоренка, причиною самовідводу судді став, зокрема, вік - восени чоловікові  виповниться 60 років і він збирається піти на пенсію, а так як у Шишацькому райсуді всього троє суддів включно з ним, то колегію зібрати не вдасться. Крім того, причиною неможливості проведення подальших судових засідань у Шишаках стала відсутність у суді обладнаного приміщення, охорони, а також приміщення, де зберігати справу. 

"Оскільки в цьому суді більше суддів немає, вони готуватимуть подання на Полтавський апеляційний суд і він знову буде визначати суд, який розглядатиме цю справу по суті", - розповів Руслан Лазоренко. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи. Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Потім справу розглядав суд у Гадячі, але й він майже через три роки оголосив про самовідвід

Справу, логічну крапку в якій не можуть поставити з 2014 року, почав розглядати знову з самого початку Ленінський районний суд міста Полтави, який повернув змінений обвинувальний акт прокурору. Після розгляду апеляції прокурора в Полтавському апеляційному суді ухвалу Ленінського райсуду скасували, а дану кримінальну справу передали в Крюківський районний суд міста Кременчука. Трохи згодом двоє із суддів колегії, включно з головуючим заявили про самовідвід

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация