Сьомий рік пошуку загубленої справедливості. Кременчуцьку справу розглядатиме Шишацький райсуд

3 226 0
Сьомий рік пошуку загубленої справедливості. Кременчуцьку справу розглядатиме Шишацький райсуд

Кременчуцьку справу щодо вбивств ексмера та судді розглядатиме Шишацький районний суд Полтавської області і про це повідомляє захисник Руслан Лазоренко. 

До цього справа перебувала в Крюківському районному суді міста Кременчука, але розглядати її колегія суддів не стала, озвучивши заяву про самовідвід. 

Відомо, що для утворення колегії потрібно троє суддів. У Шишацькому райсуді їх, включно з головою, троє, тож, як зазначив Руслан Лазоренко, колегію утворити там зможуть. 

"У деяких судах Полтавської області є один усього суддя чи двоє - тож вони не можуть розглядати справу, утворити колегію", - каже адвокат.

Стосовно судових засідань, коли вони розпочнуться, то відомо, що вчора було оприлюднено повний текст ухвали, а сьогодні, скоріше за все, Полтавський апеляційний суд направить справу до Шишацького райсуду, де повинен пройти автоматичний розподіл справи. У результаті розподілу з трьох суддів буде утворена колегія, з якої буде визначено суддю-доповідача.

Потім же справа буде призначена до підготовчого судового засідання. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи. Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Потім справу розглядав суд у Гадячі, але й він майже через три роки оголосив про самовідвід

Справу, логічну крапку в якій не можуть поставити з 2014 року, розглядатиме знову з самого початку Ленінський районний суд міста Полтави, який повернув змінений обвинувальний акт прокурору. Після розгляду апеляції прокурора в Полтавському апеляційному суді ухвалу Ленінського райсуду скасували, а дану кримінальну справу передали в Крюківський районний суд міста Кременчука. Трохи згодом двоє із суддів колегії, включно з головуючим заявили про самовідвід

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация