На ваших очах відбувається історія. Мамай визнав вину, тож Полтава може позбавитися мера

138 0
На ваших очах відбувається історія. Мамай визнав вину, тож Полтава може позбавитися мера

О другій годині дня у Вищому антикорупційному суді почалося засідання у справі «домогосподарок Мамая». Суть справи коротко передають у виданні «Полтавщина»: Олександр Мамай у 2020 році, після переобрання на посаду, працевлаштував до Інституту розвитку міста на посади фахівців-урбаністок двох жінок без вищої освіти, які фактично виконували обов’язки хатніх робітниць за місцем проживання міського голови — у приватному будинку на вул. Світанковій та у квартирі на вул. Великотирнівській.

Тобто дві жінки були фіктивно працевлаштовані до компанії, щоб отримувати більше грошей, прибираючи в «Мамаєтку». Із січня 2021 року по березень 2022 року жінки отримали 572 000 грн з бюджету Полтави.

На початку засідання міський голова Полтави Олександр Мамай, а також керівниця Інституту розвитку міста Тетяна Татаріна, бухгалтер установи Оксана Шпіньова й домогосподарки Валентина Кропивна та Ольга Кубай визнали свою вину. Про це повідомив прокурор.

Олександр Мамай уже відшкодував бюджету шкоду у сумі понад 500 000 грн. Також він зобов’язався перерахувати на потреби ЗСУ 2 000 000 грн.

Уже відомо, що Мамай погодився на покарання – п’ять років ув’язнення (які замінять на іспитовий термін) та заборона займати керівні посади протягом одного року.

Згодом оголосили технічну перерву, і засідання відновлять у закритому режимі без трансляції.

Цілком можливо, що вже сьогодні міського голову Полтави відсторонять від посади, і незабаром почне працювати міська військова адміністрація.


 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация