На Полтавщині чоловік отримав клеймо колаборанта

154 0
На Полтавщині чоловік отримав клеймо колаборанта

20 січня у смт Котельва відбулося судове засідання за обвинуваченням Андрія Т. – чоловіка, який народився в смт Борова на Харківщині та прожив там усе життя, але все одно йому ближче був «рускій мір». Його судили за ч. 1 ст. 111-1 ККУ (колабораційна діяльність).

У середині квітня росіяни тимчасово окупували смт Борова, де почали створювати свої органи місцевого самоврядування, переманювати на свій бік підприємства, установи, організації та інші об’єкти. Переманили і Андрія.

У період з липня по вересень Андрій, громадянин України, який був директором комунального палацу культури, проводив збори працівників палацу та бібліотекарів, яких закликав:

- до співпраці з незаконною окупаційною владою держави-агресора;

- складати списки української літератури для її списання та знищення;

- брати участь у підготовці до проведення свят рф 22 (день прапора) та 23 серпня 2022 року (день звільнення Харкова від німецько-фашистських загарбників).

Але окупантів прогнали, а громадянина України залишили для суду. Він написав заяву про визнання винуватості, і її затвердили. Чоловіка не ув’язнили, а лише заборонили йому наступні десять років обіймати посади в органах державної влади, держуправління та місцевого самоврядування, а також займатися діяльністю, пов’язаною з наданням публічних послуг.


 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация