В суді над міліціонерами конвоїри тиснуть на журналістів Кременчука. ВІДЕО

1 877 0
В суді над міліціонерами конвоїри тиснуть на журналістів Кременчука. ВІДЕО

Поліцейський, тикаючи дулом автомата (АКСУ), смикав журналістку за руку, забороняючи їй знімати на фотоапарат.

30 червня відбулося чергове судове засідання над колишнім міліціонером Сергієм Чубом та діючим працівником поліції Артемом Кишляном. Їх звинувачують у скоєнні злочину, передбаченому ч.3 ст.365 та ч.2 ст.365 відповідно Чуба і Кишляна. Обидва правоохоронці звинувачуються у перевищенні своїх повноважень. 

Читайте також: "Я не вбивав - нас багато було !", - сьогоднішній суд над екс-міліціонерами по факту смерті людини в Крюківському райвідділі в 2007-му

Нагадаємо, 19 травня 2007 року затриманого Євгена Букрєєва правоохоронці, вибиваючи зізнання, побили у Крюківському районному відділі міліції, в результаті чого 25-річний кременчужанин помер. Смерть настала в результаті рефлекторної зупинки серця. Екс-міліціонера Сергія Чуба було вже засуджено за нанесення тяжких тілесних  ушкоджень, що спричинили смерть Євгена Букрєєва. Чуб отримав термін ув’язнення 9 років, але кілька років перебував у бігах до затримання його журналістами.

На одному із судових засідань журналістам та адвокатам погрожував адвокат Малко, який захищає підсудного Кишляна. І ось 30 червня журналістка газети “Кремінь” вимушена була написати заяву про перешкоджання їй журналістської діяльності працівниками поліції, які конвоювали до суду Сергія Чуба.

Останні у перерві спочатку видалили у примусовому порядку всіх присутніх із залу, в тому числі і журналістів. При цьому залишили у залі разом з підсудним Чубом, який знаховся у “клітці”, підсудного Кишляна, адвокатів підсудних та прокурора Миколу Лукаша.

Ймовірно, у такий спосіб поліцейські надали можливість поспілкуватися підсудним між собою, що суперечить закону, також, можливо, були і намагання домовитися або тиснути на нового прокурора у справі. Але журналісти все ж таки повернулися уже з ввімкненими камерами і з питанням, чому нас видалили із зали взагалі? І чому нас видалили, а вище зазначених осіб лишили у приміщенні?

Вичерпної відповіді обурені журналісти не отримали, натомість один із конвоїрів, штовхаючи стволом автомата (АКСУ) журналістку Ірину Біляєву, хапав її за руку, забороняючи здійснювати її професійну діяльність.

Після старший конвоїр пояснив присутнім, що законом заборонено знімати на мобільні пристрої, а тільки на професійні камери в залі судових засідань.

Довідка: в ході даного судового процесу головуюча суддя Наталія Мурашова надала дозвіл присутнім фото та відеозйомку за умов дотримання порядку під час засідання (самовільно не ходити по приміщенню судової зали/не робити шум).

При таких обставинах дії конвоїрів підпадають під описання частини 3 статті 171 Кримінального кодексу України (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів).

 

 

Це, звичайно, суперечить законодавству, та і знімала журналістка навіть не судовий процес, а під час оголошеної перерви.

Тож тепер цей факт перевірятиме прокуратура Кременчука.

Відео: Андрій Рубан, Андрій Михайленко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация