Ялинки та піротехніка поза законом: на Полтавщині багато кого викличуть до суду. ФОТО

374 0
Ялинки та піротехніка поза законом: на Полтавщині багато кого викличуть до суду. ФОТО

На Полтавщині виявлено понад 80 порушень правил торгівлі ялинками та піротехнікою. Поліція продовжує превентивні заходи, про що інформує на сайті ГУ НП у Полтавській області.

З-поміж виявлених фактів. Приблизно 60 — це продаж хвойних дерев без відповідних документів, маркувань, а також у місцях, не призначених для цього.

Зафіксували 13 фактів пошкодження або знищення лісових культур, порушення порядку придбання або збуту об’єктів рослинного світу.

Дев’ять правопорушень були пов’язані з реалізацією піротехнічних засобів.

Роман Ніколаєнко, начальник управління превентивної діяльності поліції Полтавщини, акцентував: «Мобільні групи перевіряють ліцензію на здійснення торгівлі піротехнічними виробами, а також товарно-транспортні накладні на хвойну «продукцію». Серед обов’язкових маркерів, на які також звертають увагу суб’єкти повноважень: чипи (бирки, штрих-коди), що містять інформацію про походження дерев, а також на відповідність фактичного місця продажу піротехнікою реєстраційним даним».

За порушення правил застосування, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів (стаття 195-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення) передбачений штраф від 595 до 1 020 грн із конфіскацією піротехнічних засобів.

Що стосується притягнення до відповідальності торгівців ялинами чи соснами, то поліція може складати адміністративні матеріали за порушення працівником торгівлі або підприємцем встановлених на ринку вимог (стаття 159 КУпАП) або за стихійну торгівлю (стаття 160 цього кодексу).Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация