На Полтавській та Дніпропетровській митницях викрили злочинні схеми, які спричинили мільйонні збитки державі

414 0
На Полтавській та Дніпропетровській митницях викрили злочинні схеми, які спричинили мільйонні збитки державі

Працівники ДБР викрили злочинні схеми на Дніпропетровській та Полтавській митницях, через які держбюджет втратив понад 77 000 000 грн. Про це повідомили у пресслужбі ДБР.

21 грудня повідомили про підозру головному та старшому держінспекторам одного з митних постів Дніпропетровської митниці, через недбалість яких держава втратила майже 60 000 000 грн. Їм інкримінують ч. 2 ст. 367 ККУ (службова недбалість, яка спричинила тяжкі наслідки).

Відомо, що протягом 2018 року приватне підприємство завозило з Алжиру до України партії нафтопродуктів, проте в документації зазначали, що це газовий конденсат. Під час оформлення митники «не помічали» обману та розмитнювали легкі дистиляти як конденсат. Таким чином ПП ухилялося від сплати акцизного податку.

Ще одному фігуранту оголосили про підозру в жовтні 2021 року. Від нього держава зазнала збитків у розмірі майже 16 000 000 грн. Встановлюють інших причетних до оборудки працівників.

У разі доведення вини цим фігурантам загрожує до п’яти років ув’язнення.

Що стосується Полтавщини, то двоє інспекторів митного поста «Полтава» без належної перевірки розмитнили підприємству натуральну розчинну каву за заниженими цінами, які не відповідали ринковим. Розмір збитків набагато менший – 1 500 000 грн. Їм інкримінують ч. 1 ст. 364 ККУ (службова недбалість). Якщо їхню вину доведуть, вони отримають до трьох років ув’язнення з позбавленням права займати деякі посади. Альтернатива позбавленню волі – штраф – 750 грн.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация