Покарали члена комітету, який обрав переможця тендера на ремонт приймальні лікарні "Кременчуцька"

465 0
Покарали члена комітету, який обрав переможця тендера на ремонт приймальні лікарні "Кременчуцька"

30 березня в Автозаводському районному суді Кременчука розглянули адміністративний матеріал, який надійшов з Управління Північно-Східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області. До відповідальності за ч. 3 ст. 164-13 КУпАП (порушення законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти) притягли заступницю головного бухгалтера лікарні інтенсивного лікування "Кременчуцька".

Це четвертий член тендерного комітету, який був відповідальний за обрання переможця тендера. Обставини справи в протоколі, складеному на заступника головбуха, не відрізняються від трьох інших – ідеться про те, що тендерна пропозиція ТОВ "Лона-Ч" підлягала відхиленню, тому що вона не відповідала вимогам – не подано декілька звітних документів.

Нагадаємо, що 25 березня в цьому ж суді Олександр Гусач розглянув протоколи щодо трьох членів цього комітету: заступника директора з хірургічного розподілу роботи, заступника директора з економічних питань і заступника директора медичної частини. Вони якщо не приходили до суду, то хоча б залишали письмові пояснення – про те, що в переліку тендерної документації просили звітність і за останні два роки, і за чотири, а "Лона-Ч" вирішило подати лише за два. Мовляв, усе через те, що це у вимогах до документації допустилися помилки.

Усі троє дали аналогічні свідчення й отримали усні зауваження. Таким чином вони уникли штрафу – 25 500 грн.

 

Читайте також: Реконструкція приймальні лікарні "Кременчуцька": членів тендерного комітету викликали до суду

 

Сама притягувана до відповідальності до суду не з'явилася, як і її адвокат. Проте останній залишив клопотання, в якому зазначив, що дійсно в документації була звичайна описка, і додав від себе промову:

 

"У разі обґрунтованого, з точки зору нормативно-правових актів, відхилення тендерної пропозиції ТОВ «ЛОНА-Ч» шкода, яка була б завдана таким неухильним дотриманням закону, була б не просто значною, а такою, яку неможливо виміряти у гривнях, оскільки в умовах пандемії небезпечної інфекційної хвороби COVID-19 вона могла б коштувати здоров`ю та життю людей, які були б вимушені страждати від неналежних умов обслуговування пацієнтів при неухильному та бездумному дотриманню законодавства про закупівлі. Та прийняття такої пропозиції здійснювалося в стані крайньої необхідності. Шкода від не відхилення тендерної пропозиції ТОВ «ЛОНА-Ч» відсутня".

 

Сама жінка, яку викликали до суду, залишила письмові пояснення аж на шість сторінок. Вона написала, що щиро кається, її діями не заподіяно шкоди інтересам держави або суспільства, а також вона є пенсіонером, тому такий штраф просто не потягне.

Тому суддя Ганна Олейнікова визнала заступницю головбуха винною й також обмежилася усним зауваженням.

З постановою можна ознайомитися за посиланням.

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация