Аферисти вигадали таку схему, що «закачаєшся». Але кременчужанин розповів, як себе захистити

588 0
Аферисти вигадали таку схему, що «закачаєшся». Але кременчужанин розповів, як себе захистити

Сьогодні, 5 листопада, на популярному серед кременчужан Telegram-каналі один із місцевих мешканців розповів про те, як його намагалися надурити. Чоловік продає комп’ютер на популярному сайті безкоштовних оголошень, тому до нього звернувся потенційний покупець, який і вирішив нажитися.

Цей самий покупець зателефонував кременчужанину з проханням відправити йому відео, щоб продемонструвати робочий стан комп’ютера. Коли він залишився задоволений результатом, повідомив, що в нього є «своя людина» в нашому місті, яка і забере товар.

Сенс схеми в тому, що шахрай запропонував заплатити одразу під час передачі покупки посереднику, тому попросив скинути йому номер банківської картки. Потім, перебуваючи на постійному зв’язку, після того, як комп’ютер поклали в автомобіль посередника, чекали повідомлення від банку про те, що платіж пройшов.

Але цього повідомлення не було. Натомість покупець уже надіслав фотографію чека, який видають айбокси (iBox), і запропонував зателефонувати на номер гарячої лінії, який вказаний на роздруківці, щоб уточнити, чому так довго не приходять гроші.

Ця «гаряча лінія» – також учасник схеми, який і повідомив, що запит опрацювали на 28%, оскільки сума переказу більша за ліміт. Тому потрібно почекати від 15 хвилин до 3 годин.

Але кременчужанин чекав і чекав, оскільки здогадувався, що його намагаються впіймати на свій гачок аферисти. Режим очікування не сподобався «покупцю», тому він кожні кілька хвилин телефонував та підганяв укладення угоди.

Чоловік, який продавав комп’ютер, сам із телефона зайшов на офіційний сайт iBox, де взяв номер іншої гарячої лінії. Там сказали, що переказу коштів за вказаним чеком не існує.

Наступний крок – дзвінок «покупцю», якому поставили ультиматум – товар лише після переказу грошей. Після цього телефонна розмова перервалася і шахрай більше не виходив на зв’язок.

Кременчужанам варто бути обачними, адже аферисти вигадують нові схеми, які допомагають дурити людей. Тому краще впевнитися в правдивості транзакцій та інших деталях, якщо в продавця або покупця є будь-який сумнів щодо прозорості угоди.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация