На Кременчуцькому водосховищі може статися замор риби

972 0
На Кременчуцькому водосховищі може статися замор риби

Реагуючи на стурбованість громади з приводу зниження рівня води в Кременчуцькому водосховищі внаслідок спуску води на Кременчуцькій ГЕС, з метою підтримання сприятливих умов перебування та відтворення водних живих ресурсів, запобігання масового замору риби та молодняка, екологи провели обстеження проблемних ділянок Кременчуцького водосховища.

Під час рейду біля села Благодатне Золотоніського району виявили затоку, відрізану від основного русла, що може загрожувати задухою при нересті риби. Про це повідомили в Державній екологічній інспекції Черкаської області.

Держекоінспекція направила листи-застереження до Черкаського управління водних ресурсів та керівникам ГЕС, розташованих на території Черкаської області, щодо необхідності забезпечення надійної експлуатації водогосподарських систем, гідротехнічних споруд, дотримання режимів роботи з урахуванням екологічних вимог.

Наголошують, що в разі загибелі водних живих біоресурсів передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Крім того, розраховуються збитки, нанесені довкіллю, відповідно до Методики розрахунку збитків, заподіяних рибному господарству внаслідок порушення правил рибальства та охорони водних живих ресурсів, затвердженої 12.07.2004 за №248/273.

Питання знаходиться на постійному контролі Державної екологічної інспекції та Управління Державного агентства рибного господарства.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация