У Кременчуці лютує епідемія ГРВІ. Але хворих ще мало. Протиепідемічна комісія виконкому й 6 грудня

1 105 0
У Кременчуці лютує епідемія ГРВІ. Але хворих ще мало. Протиепідемічна комісія виконкому й 6 грудня

У Кременчуці лютує грип і всі минулорічні показники з цього приводу вже перевищено. Пояснення – епідемія ГРВІ цього року прийшла до нас раніше…

Це спеціальна медична нарада (протиепідемічна комісія) у міськвиконкомі сьогодні, на якій її учасники оприлюднили кількість хворих у Кременчуці. Питання ж, яке вирішували, – чи вводити карантин у школах, бо там ситуація важка.

Тож з чотири десятки дітей у нас було госпіталізовано в міську дитячі лікарню швидкою допомогою.

Втім наш піковий понеділок – 632 викликів лікаря, а не 1400, що  фіксували минулого року. А нині ж у Кременчуці тільки 70 дорослих, які хворі на пневмонію і всі середнього ступня тяжкості. Дітей, хворих на пневмонію,  - 38.

Пояснення від керівника міського управління охорони здоров’я Максима Середи, - він поки що такої катастрофічної ситуації не бачать.

Тож оголошувати карантин ще рано.

Натомість інша точка зору – від досвідченого санітарного лікаря Василя Товстого, завідувача лабораторії міської СЕС.

Його пояснення – у місті епідемія грипу й серед школярів теж. Зростання різке, збільшення кількості хворих у нас фіксують з 28 листопада й сьогодні карантин увже можна оголошувати у школах 3, 8, 9, 6, 23…

Загалом же перевищення епідеміологічного порогу по місту складає серед дорослих - на 23 відсотки і серед дітей – до 60%.

Є й інформація від заступника керівника міського управління освіти Валерія Лободи. Її зміст – сьогодні у школах Кременчука відсутні 4897 дітей. А це на 600 більше, ніж учора.

Звідси й висновки – перший від Володимира Кондрашова, керівника міського управління культури. Якщо оголошувати карантин, то в окремих школах.

Натомість твердження керівників освіти та санітарних лікарів – здоров’я дітей дорожче.

Заява Максима Середа – поки що немає такої кількості ускладнень на хвороби в учнів й слід подивитися, що буде у понеділок та вівторок. Бо попереду ще зимові канікули й можлива друга хвиля епідемії.

Далі ж питання до керівника міської медицини пана Середи – чи візьме на себе він відповідальність за здоров’я дітей, бо все ж уникає запровадження карантину.

Відповідь від чиновника - 10 відсотків дітей, якщо не більше, все одно перехворіють.

Остаточне рішення градоначальників  – вважати епідеміологічну ситуацію нестійкою. Заходи культурні обмежити.

Щодо рішень про можливий карантин, то його прийматимуть увже у вівторок, 6 грудня.

Про що слід додати – так це про хворих, у яких будуть ускладнення. Для них у міський дитячій лікарні є 6 апаратів штучного дихання для дітей і, можливо, один чи два знайдеться для дорослих.   

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация