На сайті Кременчуцької міськради з'явилася петиція щодо заборони збирання благодійних внесків у школах

1 135 0
На сайті Кременчуцької міськради з'явилася петиція щодо заборони збирання благодійних внесків у школах

З початку року 120 кременчужан скористалися можливістю розмістити свої електронні петиції, з яких 32 отримали необхідну підтримку. В них вони висловлювали пропозиції та пропонували свої ініціативи з суспільно значущих питань, на які чиновники були вимушені публічно відповідати. Найбільш популярна електронна петиція, оприлюднена на сайті, зібрала 344 підписи. Але після 12-го травня жодна з них не змогла отримати необхідної підтримки. Чому? Невже кременчужани раптом охололи до інструменту «електронної демократії»?

Ні, все виявилося значно простіше. Побачивши, що новий спосіб громадського впливу на міську владу набирає популярності і приносить чиновникам чимало клопоту, на веб-порталі Кременчуцької міської ради внесли зміни у спосіб підпису петицій, значно його ускладнивши. З травня поставити свій підпис під петицією, можна тільки підтвердивши його за допомогою BankID або провести «аутентифікацію по ЕЦП». Процедура не надто складна, але вимагає певних дій і не кожен стане розбиратися та витрачати на це кілька хвилин свого часу. А декого лякає сам процес внесення своїх даних, хоча це абсолютно безпечно.

Саме на це і розраховувала влада, коли вносила зміни у порядок збору підписів. Після введення електронної ідентифікації кількість петицій упала удвічі і жодна з них не зібрала більше 72 підписів! 

Проте в мерії на цьому не зупинилися і винайшли ще один спосіб, як взагалі зробити неможливим для кременчужан користування електронним інструментом впливу на владу. У вересні при підготовці нової редакції Статуту Кременчука було внесено зміну у статтю, яка регламентувала кількість необхідних на підтримку електронної петиції підписів. Їх збільшили учетверо - до 1000. Зустрівши рішучий опір з боку громадськості та ЗМІ, чиновники відступилися і при затвердженні Статуту залишили кількість підписів, на які владі треба хоч якось «реагувати», незмінною.

До речі, для отримання офіційної відповіді від вищих органів державної влади на електронну петицію, оприлюднену на «Урядовому порталі» або Офіційному інтернет-представництві Президента України, для її підтримки достатньо зібрати 25 тис. підписів. Виходить, один підпис від 1700 громадян України (42 млн. ділимо на 25 тис.). У Кременчуці ця підтримка має буди майже вдвічі вищою – один підпис від 880 містян (225 тис. ділимо на 250). Мабуть, керівники міста вважають себе удвічі більш заклопотаними, ніж керівники держави, тому і встановили таку пропорцію.

Пропонуємо соціальний експеримент – ми підготували електронну петицію, зміст якої стосується чи не кожного кременчужанина. Якщо і вона не набере потрібних 250 підписів, то вже точно міська влада зуміла створити непереборний бар’єр і лише імітує запровадження роботи з електронними петиціями. 

СУТЬ ЗВЕРНЕННЯ:

«Заборонити у школах та дитсадках Кременчука добровільно-примусове збирання коштів під виглядом благодійних внесків та забезпечити основні їх потреби за рахунок міського бюджету» 

ЗМІСТ ПЕТИЦІЇ:

"У школах та дитсадках Кременчука склалася традиція збирання з батьків щомісячних «благодійних внесків». Формально їх збирають і ними розпоряджаються батьківські комітети, але фактично цими коштами управляють керівники навчальних закладів, а до збору грошей залучають вчителів та вихователів. Цим створюються підстави для зловживань та конфліктів по відношенню до дітей, батьки яких відмовляються здавати «благодійні» внески. 

Нещодавно в мерії назвали суму, необхідну для повного забезпечення основних потреб навчальних закладів міста, – 15 млн. грн. на рік, що не надто багато для бюджету Кременчука. Міський голова пообіцяв передбачити ці кошти у бюджеті на 2017 рік, але з застереженням - якщо буде така можливість.

Досвід підказує, що чиновникам-керівникам ніколи не вистачає бюджетних грошей на те, що не відповідає їхнім власним інтересам. Вони здатні придумати і, напевне, придумають багато аргументів, чому не можна відмовлятися від добровільно-примусових «благодійних» внесків. Їх завжди підтримають керівники навчальних закладів, більшість з яких також не зацікавлені у тому, щоб відмовитися від благодійних фондів і перейти на задоволення усіх потреб навчальних закладів лише за рахунок бюджетних коштів. Адже їх витрачання знаходиться під більш жорстким контролем відповідних державних органів.

Без громадського впливу добитися відмови від добровільно-примусового збирання коштів під виглядом благодійних внесків не вдасться. Підтримка цієї петиції може стати інструментом впливу на міську владу у прийнятті необхідного рішення, щоб відмовитися від цієї практики, що вже зроблено у багатьох містах України.

Керівникам міста необхідно допомогти прийняти правильне рішення: виділити у 2017 році необхідні кошти на потреби навчальних закладів та заборонити в них збір «благодійних» внесків. Без нашої допомоги міська влада на це навряд чи піде. 

Вважаю, якщо громадянин сплачує усі податки, то нікому і нічого більше не винний. Ні школі, ні мерії, ні уряду. Це вони утримуються за наш кошт і перед нами мають купу зобов’язань".

 

Нагадуємо, що, підтримавши цю електронну петицію на веб-порталі Кременчуцької міської ради - https://petition.kremen.gov.ua/petition/show/129ви зобов’яжете керівників міста її розглянути і прийняти по порушеній проблемі якесь рішення.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация