Все по Фрейду. Кременчужани про вибір виконкомом Остапа Бендера як героя Дня міста

1 461 0
Все по Фрейду. Кременчужани про вибір виконкомом Остапа Бендера як героя Дня міста

Що пропонують?

Фрейд перемагає, а пропозиції міських чиновників визнати головним героєм комбінатора Остапа Бендера під час святкування Дня міста якраз відповідає сутності представників нашого міськвиконкому.

Це невелике опитування у Фейсбуку, яке провів репортер, аби дізнатися, що думають самі мешканці з приводу визначення чиновниками нових авторитетів для мешканців міста.

Нові авторитети,  проголошені у нашій мерії, – це вже полтавський приклад. В обласному центрі таким літературним героєм є  Микола Гоголь.Наш вибір - особливий.

Пропозиція з цього приводу від заступника міського голови Кременчука з питань культури Руслана Проценка – зробити таким героєм для Кременчука Остапа Бендера, відомого літературного шахрая з книг Ільфа і Петрова.

Цікава пропозиція, яка обговорюється в соціальних мережах (чиновники  не запитували мешканців про таке визначення, але вирішили все самі), уже має свої резюме. 

Перше таке – користувачі того ж ФБ у нашому місті образ Остапа Бендера, який вітатиме мешканців зі святом два дні поспіль: 24-го та 25-го вересня сприймають переважно однозначно. З того, що розуміють громадяни, – наші чиновники зупинилися на Остапі саме через відповідність їхньої натури цьому літературному герою й образу шахрая.

Втім є протилежні думки – в принципі, Остап Бендер літературний герой, до якого слід ставитися з гумором. Тим більше, що він хоч і шахрай, але врешті-решт сам став жертвою, якого зробили в кінці книги Ільфа і Петрова голим і босим.

Інше, про що кажуть користувачі Інтернету, – це про  психіатрію й  доктора Фрейда, роботи якого пояснюють саме такий  вибір керівників міськвиконкому.

І як відгукуються?

Махоркин Владимир Ну, кому что "по душе", я думаю этот образ Великого Комбинатора вполне соответствует духу исполнительной власти нашего города.Вот и приплел тов.Бендера этот юноша, не подумавши.

Igor Moiseenko Суспільну думку формує преса. Звідки Проценку знати про героїв творів кременчуцьких письменників, якщо преса їх блокує?

Gennadiy Petrenko Збіговисько дебілів... Що не так сказав у Юрмалі Зеленський про культуру пересічного українця?...

Тая Цибульська нічого дивного! свій свого...так би мовити...

Ольга Тіщенко А мені Остап - симпатичний образ та і, дійсно, сутності команди відповідає....все гармонійно.

Алла Заможська А  що вони можуть ще придумати? Все за Фрейдом. Причому цього разу досить влучно.

Pavlo Pugach У менє є претензії до влади. Але з Остапом мені подобається. Хто знає альтернативу - пропонуйте. Сумно жити в "сірому" невиразному місті. Це може бути добрий хід для розвитку туризму.

Катерина Шушпанова Коли все погано, сміх допомагає. Хай буде Остап. Нічого страшного не бачу.

Світлана Овчаренко Ні, якщо за Фрейдом або про самоідентифікацію молодої команди, то ОК. А якщо про Кременчук, то сумно. Може, підказати фіолетовим, що Гоголь і Бендер відрізняються хоча б тим, що Микола Васильович - реальний персонаж, а Остап Ібрагімович - вигаданий? Чи не допоможе?

Павло Черниш Зробити символом міста літературного героя, який про наше місто сказав лише один раз, порівнявши його з пустельними пісками у романі "Золоте теля" гл. 15: "Сейчас в этом «Деле» нет ни одного листка, но мы найдем концы, если для этого придется даже командировать Паниковского и Балаганова в Каракумские пески или куда-нибудь в Кременчуг за следственным материалом." Це якраз у стилі фіолетової команди "народного" мера! Достойні нащадки Остапа Ібрагімовича!

Павло Черниш Gennadiy Petrenko Більше того, прямо вказано: "Бендер никогда не говорил о своем детстве, за исключением того, что его папа был турецким подданым". Але ж за життя так хотілося пам'ятник декому! Ну хоча б такий!

Репортер дякує усім, хто висловив свою точку зору.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация