Скандальні хороводи навколо Агентства місцевих доріг Полтавської області продовжуются: НАБУ повідомило про підозру керівнику ДП

278 0
Скандальні хороводи навколо Агентства місцевих доріг Полтавської області продовжуются: НАБУ повідомило про підозру керівнику ДП

Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем в інтересах комерційних фірм керівнику одного з державних підприємств на Полтавщині, яке спеціалізується на ремонті доріг.

Збитки становлять майже 29 млн грн, повідомляє пресслужба САП.

І ймовірно, йдеться про директора ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Олексія Басана, навколо якого було багато скандалів. Про те, що йому повідомлено про підозру пише також видання «Слово і діло» з посиланням на власні джерела.

«У ході досудового розслідування встановлено, що наприкінці 2018 року очільник підприємства на власний розсуд, всупереч вимогам Бюджетного кодексу України, уклав із фірмами договори на проведення комплексу робіт з ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення на загальну суму майже 29 млн грн. З метою приховання злочину, вказана особа вирішила поділити три ділянки дороги протяжністю 118 км на 22 частини. Однак, виконання вказаних робіт не відповідали напрямам використання бюджетних коштів. Крім того, з'ясувалося, що договори укладено без проведення процедури відкритих торгів, а вартість самих робіт була завищена на суму понад 5,5 млн грн», – інформує прокуратура.

Такі зловживання очільника держпідприємства завдали державі, в особі державного підприємства, збитків на суму майже 29 млн грн – саме стільки коштів було безпідставно перераховано на виконання договорів.

На сьогодні дії посадовця кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 210 та ч. 2 ст. 364 КК України.

Читайте також: Хто їсть наші дороги? Служба автодоріг Полтавщини без торгів віддала улюбленій фірмі 157 млн грн


Зазначимо, з 2019 року НАБУ і САП розслідували зловживання в ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області». Детективи встановили, що ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» у грудні 2018 року укладено 22 договори з 4 підрядниками на розроблення проєктно-кошторисної документації по 22 об'єктах капітального ремонту доріг на загальну суму 28,9 млн грн.

Так, Агентство уклало в 13 договорів з ТОВ «СК «Автострой» на суму 17,82 млн грн, 4 договори з ТОВ «УСП «Інспецпроєкт» на суму майже 5 млн грн, 4 договори з ТОВ «УСП «Укрбудпроєкт» на суму 4,6 млн грн та 1 договір з ТОВ «Держдорпроєкт» на суму 1,48 млн грн.

Але, у ході аудиту, проведеного контрольною групою територіального управління Рахункової палати по Харківській, Сумській та Полтавській областях, було встановлено завищення вартості цих робіт.

У НАБУ з'ясували, що актами виконаної роботи та актами здачі-приймання документації, які складено та підписано в один день 21 грудня 2018 року з договорами на виготовлення проєктно-кошторисної документації визначено, що виконані роботи відповідають умовам договорів, в належному порядку оформлені, прийняті Агентством, як замовником, та оплачені 27-28 грудня 2018 року підрядникам в повному обсязі.


Читайте також: Темні конячки в Службі автодоріг Полтавщини. Як на дірявих дорогах чиновники своє майбутнє "будують"

Відкати на дорожніх роботах у Полтавській області становили 30%: слідство триватиме ще рік


Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация