Робити не вміємо, відповідальність звалюємо на інших: сьогодні стратегія мерії не спрацювала проти начальника КРВА

984 0
Робити не вміємо, відповідальність звалюємо на інших: сьогодні стратегія мерії не спрацювала проти начальника КРВА

Кременчуцька міська рада вдруге за останній час своїми листами хоче зняти з себе відповідальність за неорганізацію навчального процесу. Якщо минулого місяця міський голова Віталій Малецький направив листа до начальника ПОВА Дмитра Луніна з проханням відкрити загальноосвітні навчальні заклади без бомбосховищ, то цього разу отримувачем став начальник КРВА Олег Лєднік.

Мер міста хотів отримати дозвіл на відкриття музичних та художньої шкіл міста – приміщень, які не мають підготованих укриттів, але які, за думкою Віталія Малецького, мали б почати прийом дітей. План мера був надійним як швейцарський годинник – отримати відмову та потім журналістам розповідати про те, що Олег Лєднік не дозволив почати офлайн-навчання. Те ж саме він робив минулого місяця, отримавши відповідь від Дмитра Луніна.

Сьогодні, 14 вересня, начальник Кременчуцької РВА пояснив, чому відмовив Віталію Малецькому. По-перше, КРВА займається лише допоміжними процесами – рекомендує, контролює, погоджує та відмовляє, опираючись на законодавство та ситуацію в районі. Але Віталій Малецький попросив запуск офлайн-навчання, не підготувавши умови, які диктують уряд та ДСНС – банально не облаштувавши укриттів, щоб дітям та викладачам було де ховатися під час повітряних тривог.

По-друге, розпорядник майна (в цьому випадку – шкіл) та коштів – це сама громада. Тож вона може витрачати гроші на ремонтні та додаткові роботи, щоб приміщення стали відповідати вимогам сьогодення. Прикладом слугують інші навчальні заклади області – у тому ж Градизьку спокійно працюють садок та школи. Громада задоволена вибором та тим, що до неї дослухаються, і діти мають змогу навчатися.

 

Читайте також: У Градизьку дитячий садок працює вже три місяці – батьки задоволені та спокійно працюють (фоторепортаж)

 

«Але якщо Кременчуцька міська рада звертається до військової адміністрації просто з листом «Прошу погодити навчальний процес», то такий навчальний процес ніхто погоджувати не буде. Причина дуже проста – щоб таке погодження отримати, треба провести роботу», - додав Лєднік.

 

Потім він зазначив, що якщо профільний заступник міського голови, в цьому випадку Ольга Усанова, не може організувати роботу, організаційним здібностям цього заступника потрібно надати відповідну оцінку. Лєднік нагадав, як в кінці серпня мерія виділила кошти на облаштування декількох сховищ, проте роботи з цього приводу досі не почалися.

Громада Кременчука сама бачить результати свого вибору – мер міста не може дати громадянам можливість віддати дітей ні до садочка, ні в школу, поки голови інших громад змогли знайти на це і кошти, і час. Все ж радимо Віталію Малецькому поки що не брати відпусток – важливі питання міста не вирішуються, тож мер, як відповідальна за громаду людина, не має морального права відпочивати.


 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация