Було 35. Буде 36. У Кременчуці два нових кандидати на звання «Почесного». Хто переможе?

887 0
Було 35. Буде 36. У Кременчуці два нових кандидати на звання «Почесного». Хто переможе?

Депутати Кременчуцької міської ради у серпні, напередодні святкування Дня Незалежності, а цього разу мова про 25-річчя головної дати України, визначаться з новим почесним громадянином Кременчука.

А сьогодні,  більш ніж за місяць до святкової сесії, претендентів на це звання вже двоє, повідомляє прес-служба міської ради.

За тим, кого вже висунуто на це звання, мова про редактора газети «Інформаційний бюлетень» Тамару Просяник.

Одночасно вже колектив КрНУ імені Остроградського висунув претендентом на почесне звання  ректора Михайла Загірняка.

За тим, що розповідають у виконкомі,  – обидва претенденти,  серед яких потрібно обрати кращого, – титуловані  громадяни.

Тож пані Тамара Просяник – «…член Національної спілки журналістів України, кавалер ордена Княгині Ольги, відомий політичний та громадський  діяч  початку 90-х років, журналістка, яка завжди відстоювала і захищала національні ідеї та незалежність держави Україна».

 Натомість Михайло Загірняк – «…ректор університету, доктор технічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, «Відмінник освіти України», «Заслужений діяч  науки і техніки України», повний кавалер ордена «За заслуги».

Про що не говориться в офіційному повідомленні мерії,  так це про критерій - як зробити між обома претендентами вибір.  Й чи потрібно робити такий вибір взагалі?

На це запитання відповіді немає, але єдине, що зазначають  з цього приводу, - ознайомитися з поданими матеріалами можна  на офіційному веб-порталі Кременчуцької міської ради.

Про що слід додати – це взагалі про кількість почесних громадян у Кременчуці.

Отже, до 1917 року  таких у нас було 5 осіб, і там можна побачити прізвища   того ж купця Чуркіна, відомого своєю благодійницькою діяльністю.

Далі ж це звання поступово нівелюється й благодійність або допомога людям уже не завжди є пріоритетом у нагородженні.  Натомість у половині випадків нагородження відбувається за посадами.

Отже,  за часів сучасної історії таких почесних громадян у нас обрано  30. Початок цієї традиції  покладено з Семена Бутиріна,  нагородженого у 1967 році як активного учасника боротьби за Радянську владу,  й завершуючи у 2013-у році присвоєнням звання   «Почесний громадянин  Кременчука» Петру Клімуку, космонавту, який вчився на початку своєї кар’єри у льотному училищі.

Між першим і останнім нагородженим  можна побачити різні прізвища.

Але якщо ми знаємо, що лікар Дімара до кінця життя свого ходив і лікував хворих дітей, а колишній директор медичного училища Валентина Федько все життя опікувалася як не медициною,  так навчанням медиків,  то у того ж колишнього голови Автозаводської райради Володимира Коваленка   й теж почесного громадянина Кременчука інші заслуги. Які саме – певно,  він знає краще за всіх.

Однак питання як у 2016 році проводити визначення за тим, хто зробив для людей більше – Михайло Загірняк чи Тамара Просяник - залишається.  І як у цьому випадку обрати більш почесного й чи потрібен такий вибір взагалі – у репортера немає відповіді.  

Про що слід додати - редактор "Інформаційного бюлетеня" Тамара Просяник вже заявила, що в цьому випадку варто пошукати кращу,  ніж вона кандидатуру. Однак все вирішуватимуть самі депутати міськради.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация