Патріотизму та спортивному вихованню – ні. Міська влада забирає в дітей клуб на Першому Занасипу. ФОТО

277 0
Патріотизму та спортивному вихованню – ні. Міська влада забирає в дітей клуб на Першому Занасипу. ФОТО

Черговий клуб для дітей за місцем проживання, який підпадає під відому кременчуцьку «оптимізацію», – "Веселка" на Першому Занасипу. Його керівниця Наталія Миколаївна виростила не одне покоління дітей. Її перші вихованці приводять до неї тепер уже своїх малюків. Але скоро це все закінчиться: 14 лютого – останній день роботи клубу. Приміщення звільнять, персонал залишиться без роботи, а діти – без догляду в період, коли уроки в школі закінчилися, а батьки – на роботі.

Аналогічна ситуація буде на Молодіжному в клубі «Фортуна», на Третьому Занасипу в клубі «Прометей» і ще в сімох. Петиція проти закриття клубу потроху набирає підписи, і якщо за 90 днів з моменту її публікації буде 250 підписантів, міський голова дасть відповідь. Якщо це станеться, відповідь буде одна: «Є таке рішення міськради, за яким клуби потрапили під «оптимізацію», депутати проголосували, страждайте».

Варто зауважити, що батьки вихованців клубу «Веселка» три дні збирали підписи в мешканців мікрорайону не в електронному вигляді, а на папері. Назбирали 255, і жоден громадянин, який дізнавався, для чого потрібен його підпис, не відмовлявся залишити «автограф».

Відвідувачі – малюки віком від 5 до 17 років, за потреби дошкільнят готують до навчання в гімназіях та ліцеях. У гуртках, яких залишилося всього два (плетіння з бісеру і малювання), стабільно знаходяться по 15-20 дітей.

У клубі навіть у вільний від занять у гуртках час дорослому ніяк пройти – всюди малеча, яка чимось зайнята: грає в шашки або шахи, різні варіації монополії, серед яких мапа світу, настільний футбол, настільний теніс і так далі.

У клубі часто проводять заходи для малечі з ухилом на патріотичне виховання, діти вивчають традиції, в них формують образ справжніх українців, які люблять рідну мову. Крім цього, у вихованців формують здоровий спосіб життя, для них проводять руханки, спортивні змагання.

Вихованці "Веселки" брали участь у міських заходах, серед яких відкриття ялинки, Масниця, акція «Серце до серця».

Керівниця клубу Наталія Миколаївна, як вона сама згадує, отримала цей клуб у дев’яностих роках. Тоді в ньому були лише голі стіни: не було ні столів, ні стільців, навіть люстри. Все це набули поступово, завдяки об’єднанню клубів. На жаль, альтернатива, яку їй запропонували замість роботи керівницею, – в її поважному віці бути прибиральницею аж у чотирьох клубах.

Поруч розташований клуб «Вікторія», в мерії запевняли, що діти із закритого клубу там помістяться. Але приміщення там не більше, ніж у "Веселці". А місць для запису малечі в гуртки немає в обох.

Один із мешканців Першого Занасипу, який віддав доньку до клубу, сказав, що 24 січня запросили до клубу міського голову або когось із його восьми заступників, проте ніхто не прийшов. Якщо громадян не почують, вони писатимуть омбудсмену й до суду – за прикладом реорганізації бібліотек.

Невідомо, навіщо міському голові приміщення клубів, які розташовані на перших поверхах житлових будинків. Якщо приміщення звільнять – невідомо, для яких цілей його віддасть місто або міський голова. Можливо, вони підуть лікарям як службові квартири, але якби мер керувався такими благородними цілями, він би про це сказав одразу. Проте благородністю тут і не пахне, тим більше, де тут користь для міста, якщо молоде покоління залишається без нагляду?

Фото нижче хоч і насичені дитячою творчістю, все одно це дріб’язок у порівнянні з тим, що було. Коли керівниця клубу дізналася про «оптимізацію», вона почала роздавати батькам і дітям їхні роботи.

 

Читайте також: 10 квартир Малецького. Оприлюднено адреси підліткових клубів за місцем проживання, які мер відбирає у дітей

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация