Прокуратура перевірить Малецького та його підлеглу Пищиту у зв'язку з їх причетністю до Молодіжного парламенту

1 243 0
Прокуратура перевірить Малецького та його підлеглу Пищиту у зв'язку з їх причетністю до Молодіжного парламенту

Правоохоронці перевірять законність перебування керівника апарату мера Світлани Пищити  у керівному кріслі Молодіжного парламенту (офіційний статус - Кременчуцький міський комітет молодіжних організацій), який від міської влади отримує преференції у вигляді бюджетних коштів під програму "Молодь Кременчука" та може й надалі за безцінь користуватися приміщенням по вулиці Шевченка.

Як повідомляла вчора "Програма Плюс", міський голова Віталій Малецький через свою роботу по питанню надання цього приміщення на пільгових умовах може мати реальний конфлікт інтересів, що може загрожуати йому притягненням до адміністративної відповідальності за статтею 172-7 КУпАП.

Нагадаємо, увагу до себе міський голова привертає тому, що 17 травня у межах своєї компетенції  видав розпорядження № 169-Р "Про скликання 8 сесії Кременчуцької міської ради...", яким затвердив порядок денний сесії, до якого у свою чергу пунктом 2.8 включено питання про фактичну безоплатну передачу Молодіжному парламенту чималенького приміщення у центрі міста терміном на 10 років.

Економія на орендній платі, яка для центру міста, є чималою, за 10 років буде фантастичною, а тому не може не становити матеріального інтересу.

Як ми вже вказали, керівником даного Комітету нині є Світлана Пищита, яка знаходиться у прямому службовому підпорядкуванні  меру та підконтрольна йому з огляду на статтю 42 Закону України "Про місцеве самоврядування" (мер може призначати та звільняти керівників виконавчих органів).

Не слід забувати, що Віталій Малецький ще станом на 8 грудня 2015 року числився серед кінцевих власників Кременчуцького міського комітету молодіжних організацій та ледь не отримав за це протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією.

Якщо переглянути структуру засновників Комітету, то можна побачити, що одним із засновників засновника (ГО "Фонд підтримки студентської молоді") є Суперека Юлія, яка є соратницею нинішнього мера по партії "Поруч". Пані Суперека засвітилась в інформаційному просторі у зв'язку з використанням адмінресурсу під час суботника напередодні виборів-2015.

Тут слід відмітити про її тодішню співпрацю з нинішнім депутатом міської ради Миколою Бокованом та нашою Світланою Пищитою  під час адміністрування сторінки групи Молодіжного парламенту в соціальній мережі.

Як бачимо, у пана Малецького на момент видачі розпорядження про скликання 8 сесії міської ради та включення до порядку денного питання про оренду приміщення Комітетом уже існував приватний інтерес, який зумовлений його особистими та дружніми стосунками зі Світланою Пищитою і Юлією Суперекою у зв'язку з причетністю й членством у Молодіжному парламенті та партії "Поруч" (стаття 1 Закону України "Про запобігання корупції").

Такий приватний інтерес пана Малецького у сукупності з матеріальними вигодами (яку може отримати Молодіжний парламент на економії оренди) та збитками (які може отримати бюджет Кременчука внаслідок упущеної вигоди від здачі в оренду комунального майна в центрі міста) не може не впливати на об'єктивність прийняття ним рішень та вчинення дій під час видачі вже вказаного розпорядження - питання вартості оренди у центрі міста не може не хвилювати.

При такому розкладі вже час говорити про хворобу, яка вразила Проценків та Усанову, - реальний конфлікт інтересів. 

 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация