У місті – розбір польотів. Чиновники з депутатами вивчають провал утеплення дитячих садків

713 0
У місті – розбір польотів. Чиновники з депутатами вивчають провал утеплення дитячих садків

У Кременчуці сьогодні міський голова Віталій Малецький разом з депутатами міськради розбирався з тим, як утеплюють по кредитній програмі заклади освіти – дитячі садки та школи.  Й це засідання депутатських комісій у міськвиконкомі з відомого питання – ось наш міськвиконком отримав кредит на 10 мільйонів євро для утеплення дошкільних закладів, зокрема заміни старих вікон на нові.

Однак за першим етапом, а справу почали втілювати в життя на початку літа, одразу виник скандал. У пана Малецького взялися міняти одних підрядників на інших (чужих на своїх) і наслідок його ініціатив був плачевним. Частина дитячих садків просто перестала працювати взагалі, а ситуацію рятували батьки дітей – самі шукали будівельників і самі їм платили, аби хоча б були зроблені віконні відкоси в «утеплених» дитячих групах.

Тепер «поганих» будівельників замінили на «гарних» будівельників і сам мер Малецький зі своїми підлеглими почав перевіряти діяльність нових майстрів з утеплення. А те, що побачив наш «батько Кременчука», він на нараді і розповів. Отже, мер перевірив два садки і зрозумів, що день його підрядників починається з перекуру.

«Був у двох садочках. 8-40. З шести працівників – чотири курили, два працювали. Ще був завскладом, який теж курив. 28 школа – жодного працівника», - таке пояснення мера Малецького того, що відбувається у другій серії міського утеплення, яке триває під його чуйним керівництвом.

Перша серія, як ми пам’ятаємо, – міськвиконком не заплатив будівельникам кошти за зроблену роботу й «старі» виконавці роботи з утеплення просто розбіглися. Щодо сьогоднішнього дня, а мова вже про другу серію цього дійства, – це новий заклик мера Малецького - підказати генеральному підряднику, де брати місцевих будівельників. Поки що на утепленні дошкільних закладів міста працює бригада з Дніпра, в якій семеро працівників.  

Далі про те, що пролунало на засіданні комісії. Перше - це оголошення мера Малецького, що ось банк, який надав кредити, з такою зміною підрядників погодився, бо старі погано працювали й неправильно встановлювали вікна. Інше, про що говорили, – цьому кредиту, який отримав наш міськвиконком, уже півтора року (все почалося у 2019-му) й з міського бюджету з податків жителів вже сплачуються відсотки, хоча ще нічого не зроблено взагалі.

Інше, про що можна було почути, – це про консультантів, які роблять звіти і співпрацюють з підрядником. Про що ще балакали – шукали відповідь на запитання: якщо у 2019 році в тому чи іншому дошкільному закладі декілька вікон було замінено за кошти батьків, то чи зменшилися обсяги роботи?

На чому всі зупинилися – так це на висновку: ось тендер з утеплення дошкільних закладів завершився 1 липня цього року, а самі роботи мають бути проведені до початку 2023 року. Для прикладу говорили про дитячий садок №2, де спочатку мали б замінити вікна, а вже восени проводити утеплення стін.  Й тут заміна вікон мала б завершитися ще до 30.07.2021 року і вставлені вікна. Насправді нічого цього не було й з того, що розповів працівник міськвиконкому на прізвище Качан, який керує енергосервісною кампанією, він би і мав разом з управлінням капітального будівництва контролювати, як все відбувається.

Але ніхто й нічого не робив, а все завершилося скандалом з чужими будівельниками, яких міняли на своїх. Однак і тут знову щось пішло не так. Інше, про що говорили на засіданні комісії, – про те, що утеплення, яке вже зробили, тепер будуть робити знову й мова тут вже про дошкільний заклад №70. Також про що згадали – це про ЗОШ №9 й про те, що жодних документів, а мова про  договори з утеплення закладів освіти, депутатам міськради так і не надали…

Цікаво, що засідання нічим не завершилося, окрім одного висновку, який можна побачити наочно, – наш міськвиконком з його армією чиновників цю справу утеплення за кредитні кошти провалив. Про участь мера Кременчука Малецького в цьому провалі він має розповісти сам, а наступне засідання з цього приводу депутати проведуть вже безпосередньо в дошкільних закладах, які утеплювали, але не утеплили. Останнє – відсотки по цьому кредиту в 10 мільйонів євро Кременчук вже платить і буде їх сплачувати до 2028 року. Щодо нинішнього скандалу, то він не вплине на розмір премій за інтенсивність роботи, яку отримує наш міський голова та його вісім заступників.

На завершення з того, що пролунало, - чиновники не повертатимуть батькам дітей кошти,  які вони сплачували за утеплення, й мова про внесок кожної родини в 600 гривень. Також міськвиконком вже сплатив з податків кременчужан цьогорічні відсотки по кредиту за провальне утеплення в сумі 700 тисяч євро.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация