Боляче бізнесу, терпимо бюджету. Кременчуцька ТЕЦ, обговорення нових тарифів на тепло з 1.11

833 0
Боляче бізнесу, терпимо бюджету. Кременчуцька ТЕЦ, обговорення нових тарифів на тепло з 1.11

Адміністрація Кременчуцької ТЕЦ провела вчора нове громадське обговорення цін та тарифів на виробництво тепла. Зміни, про які говорили, - підвищення вартості тепла планується втілити з листопада 2021 року. Однак спочатку нові тарифи мають затвердити в НКРЕКП. І це презентація нових тарифів, затвердження яких ще буде, а сьогодні тільки про висновки від того, що показували на цьому тарифному обговоренні планів адміністрації Кременчуцької ТЕЦ. Висновки ж такі. Перший - для населення Кременчука в тарифах ТЕЦ нічого не зміниться.

Друге – зміни для бюджету: вартість тепла в школах, дитячих садках, лікарнях, поліклініках. Відомо про побоювання, які тут були й у нашій мерії теж. Зміст того, що очікували в мера Кременчука  Малецького, - вартість тепла для бюджетних організацій мала за чутками збільшитися багатократно. Але, як порахували на Кременчуцькій ТЕЦ, - ситуація з оплатою бюджетних закладів у цьому опалювальному сезоні не буде катастрофічною.

Якщо раніше газ для виробництва тепла для бюджетних організацій купували за ціною 12186 гривень за тисячу кубів, то тепер його вартість для потреб опалення бюджетних організацій складатиме 13659 грн за ту ж тисячу кубів (дані наведено без ПДВ). Й головний висновок з цього збільшення вартості – тарифи на тепло для бюджетних організацій, що оплачується з міського бюджету, зростуть на 10,8%. Й зрозуміло, що це велике подорожчання, однак воно не настільки велике, аби міський голова Малецький почав скорочення дитячих садків, над чим він міркував. Резерви міського бюджету, й мова про скорочення витрат чиновників нашого міськвиконкому, дають можливість пережити це підвищення цін без особливих втрат.

А от кому буде важко – це інші споживачі. Інші – це магазини, перукарні, салони… що знаходяться на перших поверхах житлових будинків або знаходяться в окремих приміщеннях, які опалюються Кременчуцькою ТЕЦ. Для цих закладів вартість тепла подорожчає одразу на 61,8%. Причина подорожчання – здорожчання вартості газу з 12186 гривень за тисячу кубів до 20641 за ту ж тисячу кубічних метрів. І як тут будуть вирішувати питання самі підприємці – поки що незрозуміло. Єдине, що точно, – через здорожчання тепла буде подорожчання продуктів харчування й не лише, але в якій пропорції – відповідь на це запитання ми ще дізнаємося.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация