Кременчук промисловий. 9-ий місяць виходимо з економічної кризи і ще не вийшли

450 0
Кременчук промисловий. 9-ий місяць виходимо з економічної кризи і ще не вийшли

Кременчуцькі підприємства все ще виходять з економічної кризи, в яку втрапили два роки тому й про це повідомляється у щомісячних зведеннях наших промпідприємств, які ті надсилають у міськвиконком.

Хто попереду?

Найбільш успішним підприємством у 2021 році в Кременчуці буде, окрім ПАТ «Укртатнафта», де збільшили обсяг виробництва пального, ще й Кременчуцький завод технічного вуглецю – єдиний завод нашого міста, що працює на європейський автопром. Тут з початку року обсяги виробництва збільшено на 24,1 відсотка й усього виготовлено сировини для автогуми майже 73 тисячі тонн.

На другому місці серед промисловості міста  – ПАТ «Кредмаш», де обсяги виробництва зросли на 11,4%, а всього з початку року тут уже виготовлено 49 асфальтозмішувальних установок. Одночасно про серйозне збільшення обсягів виробництва повідомляють на трьох кременчуцьких кар'єрах, які задіяні в програмі будівництва доріг. І незмінний лідер у цій справі - кар’єр залізниці, що в Крюкові, та «Кварц» - Малокохнівський гранітний з його 18 % зросту. 

Про тих, хто відстає

Ці підприємства теж відомі й у першу чергу йдеться про Крюківський вагонобудівний завод, де звітують про 55-відсоткове зменшення обсягів виробництва вантажних вагонів, яких виготовлено лише 574 штуки, що вполовину менше минулорічних результатів. Втім наскільки повідомлення, що ось на ПАТ «КВБЗ» обсяги виробництва справді зменшено, при тому, що на підприємстві працюють над виробництвом пасажирських вагонів, взагалі відповідає дійсності. Натомість є інше і більше реальне – результати роботи Кременчуцького колісного заводу, де фіксують нове зменшення обсягів виробництва на 10 відсотків.

Про стабільність

Натомість у жовтні стабільну роботу показали на всіх інших підприємствах і тут передусім слід згадати про кременчуцьку швейну промисловість, яка працює на країни Європи й де падіння обсягів виробництва нарешті зупинилося. Ще у Кременчуці є підприємства нашої харчової промисловості, які працюють відносно стабільно, й тут мова про загальну купівельну спроможність населення, яка не підвищується, на відміну від інфляції та цін на продукти харчування.

Останнє, про що слід додати, – за повідомленням уряду, цього року внутрішній валовий продукт має збільшитися на 4 відсотки. Але більш реальний показник розвитку нашої економіки – повідомлення мера Малецького, що міський бюджет з початку року не виконується на 99 мільйонів гривень. І це - якщо без поправок на рівень корупції в нашому міськвиконкомі. До кінця року залишається ще три місяці й, можливо, ще будуть зміни.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация