Кременчуку лише бонус. Укрзалізниця оголосила тендер на 80 електропотягів, але не виробництва КВБЗ

414 0
Кременчуку лише бонус. Укрзалізниця оголосила тендер на 80 електропотягів, але не виробництва КВБЗ

Укрзалізниця оголосила другий великий тендер, який, як і виграний ПАТ «КВБЗ» підряд на виробництво пасажирських вагонів, обраховується мільярдами. Новий тендер на виробництво 80 електричних поїздів для приміських перевезень за вартістю дорівнюватиме 31,4 мільярда гривень. Для порівняння - вартість кременчуцького контракту на 100 пасажирських вагонів – 3 мільярди гривень.

Й це останні новини від Укрзалізниці, де оголошено тендер на приміські та регіональні електрички в кількості 80 штук, у кожній з яких – по 5 вагонів. Уже відомо, що серед виробників цих потягів не буде ПАТ «КВБЗ» й мова про те, що у Кременчуці такі електрички не виготовляють. Однак їх виготовляє швейцарська фірма «Штадлер» і не тільки вона. Натомість у нашому місті роблять дизель-потяги, але тендер на них, а мова про 6 штук, які планують виготовити цього року, «Укрзалізниця» ще не оголосила.

Втім приємні новини для ПАТ «КВБЗ» теж є й мова про останнє повідомлення від Міністерства інфраструктури про плани виробництва в Україні в найближчі роки 30 тисяч піввагонів та ще 15 тисяч зерновозів. Й зрозуміло, що частина цього контракту дістанеться ПАТ «КВБЗ», однак поки що незрозуміло, за які саме кошти виготовлятимуть нові вантажні вагони. Й певно, що це будуть не кошти державного бюджету, бо фінансувати приватний бізнес з податків громадян – це неправильно.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация