450 років Кременчуку! День міста сьогодні – вітаємо

445 0
450 років Кременчуку! День міста сьогодні – вітаємо

У Кременчуці сьогодні – офіційні заходи з відзначення Дня міста – й мова про 78-у річницю з Дня визволення міста від нацистських загарбників. З цієї нагоди наші чиновники сьогодні провели урочистий мітинг біля пам’ятника Воїну-визволителю, що у сквері на Соборній.

Тож представники відділу культури нагадали нам, як усе було 78 років тому, коли загарбники відступали з Нагірної частини Кременчука в бік Дніпра, у Крюків, але по дорозі руйнували наше місто та підпалювали житлові будинки. До речі, дату звільнення Крюкова від нацистів у місті відзначатимуть за два місяці.

Також цікавим був виступ нашого мера Віталія Малецького, який нагадав, що сьогодні ми також відзначаємо річницю з дня заснування міста й за всіма археологічними знахідками, Кременчуку не 450 років, але набагато більше. Втім сьогодні більше спогадів про те, що було 78 років тому – важкі роки життя в окупації, масові розстріли мирних жителів та полонених. І це були драматичні роки, які люди пережили.

Сьогодні про ті вже давні події нам нагадують лише міські пам’ятники, меморіали та братські могили. А ще – заходи зразка нинішнього з відзначення подій кременчуцького життя – покладання квітів, урочисті промови, урочистий салют та Гімн України. Останнє, про що слід додати, – це про те, що у 2021 році на нинішньому мітингу вже не було ветеранів, які визволяли Кременчук у 1943.

Однак були наші чиновники та вже дуже немолоді активісти місцевого комуністичного руху. Як перші, так і другі – всі були без захисних масок і це неправильно – не бережуть себе ні «батьки» міста, ні наші люди похилого віку.  

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация