Дії віце-мера Кременчука Ольги Усанової суд також визнав корупційними

1 314 0
Дії віце-мера Кременчука Ольги Усанової суд також визнав корупційними

Друга віце-мер Кременчука сьогодні нарешті також отримала оцінку своїх дій на першій сесії міськради.

Сьогодні Автозаводський районний суд в особі судді Оксани Пальчик зачитав рішення, яким визнав винною Ольгу Усанову у порушенні частини 1 та 2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Підставою для таких висновків суддя назала голосування Ольги Усанової за призначення її заступником міського голови. А також голосування за затвердження проекту рішення про посадові премії та надбавки міському голові і його заступникам.

Тобто  суперечність між суспільними інтересами громади та бажанням чиновниці просунутися службовою сходинкою й отримувати максимально можливі премії та надбавки настала саме через те, що Ольга Усанова своїм голосом вплинула на результати голосування. (Як відомо, її голос дійсно був вирішальним, бо рішення про утворення міськвиконкому й затвердження премій викликало чимало суперечок, і мер буквально протягнув його, мобілізувавши усі свої "штики", не зважаючи на заперечення громадських активістів.)

Суддя послалася на відеозапис сесії, з якого видно, що нинішня віце-мер голосувала саме за обидва спірні рішення. А також на свідчення депутата міськради Оксани Піддубної (як відомо, саме лідерка фракції "Укропу" в міськраді подала скаргу до прокуратури на це голосування).

Суддя також дала оцінку юридичному висновку, який адвокат чиновниці Руслан Ульянов надав суду. На думку судді, висновки вини чи невинуватості особи повинен встановлювати суд, а не експерт, кандидат юридичних наук. Експертизу суд може призначити лише якихось об'єктів чи технічних засобів, або програм, рішень тощо.

Ольга Усанова, що з'явилася на засідання суду у вишиванці, вислухала вердикт суду спокійно й повторила те, що казала на суді: винною себе не визнає. Вона повідомила журналістам, що буде подавати апеляцію. 

Таким чином суд нарешті поставив крапку у справах трьох депутатів-чиновників із найближчого оточення міського голови Кременчука Віталія Малецького. Як відомо, значно раніше той же Автозаводський райсуд визнав винними у порушенні антикорупційного законодавства заступника міського голови Руслана Проценка та його дружину Зінаїду, заступницю голови Крюківської райадміністрації. Рішення райсуду стосовно подружжя Проценків підтвердив Апеляційний суд Полтавської області, таким чином воно вступило в законну силу.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация