Для них – не вистачає. У Кременчуці – великі затримки з виплати коштів особам по догляду за інвалідами

297 0
Для них – не вистачає. У Кременчуці – великі затримки з виплати коштів особам по догляду за інвалідами

У Кременчуці не вистачає коштів для виплати й так невеликих сум громадянам, які здійснюють догляд за людьми з інвалідністю. А винні в усьому - відсутність надходжень з акцизного податку з автомобільних заправних станцій та землевпорядники з Укрзалізницею.

Тож розмір цієї заборгованості з соціальних виплат їх отримувачам у нашому місті перевищив півтора мільйона гривень.

Відповідну інформацію з цієї теми оприлюднив сьогодні міський голова Віталій Малецький, який на засіданні міськвиконкому відповідав на запитання представників ЗМІ.

Його пояснення на запитання, чому в мерії кошти на чиновників є, а на соціальний захист найбільш бідних жителів грошей не вистачає, - таке.

«Держава дала нам право збільшити ці виплати (по догляду за особами з інвалідністю) і здійснювати їх з міського бюджету, але компенсатора для збільшення таких доходів місту не дали.

За останні два місяці місто не отримало жодної копійки з акцизного податку, який стягується при продажу пального на заправних станціях, а завдяки земельним упорядникам скореговано оцінку земель залізниці, місто отримує від Укрзалізниці земельного податку на 1,9 мільйона гривень менше щомісяця.

На жаль, внаслідок цих факторів ми не можемо виконувати зобов’язання, які держава попросила виплатити, скажімо так», - таке пояснення Віталія Малецького, який не став акцентувати увагу на тому, що на потреби самих чиновників мерії кошти є в повному обсязі і навіть більше.

Єдине, що пообіцяв пан Малецький, - наступного року ситуація з цими виплатами по догляду за інвалідами виправиться. Виправиться, бо ці виплати, які насправді невеликі – по 2,5 тисяч гривень на людину буде внесено в міський бюджет.

Чому депутати Кременчуцької міськради не можуть внести зміни в міський бюджет уже на своїй найближчій сесії, пан Малецький пояснювати не став. До речі, свою зарплату наш міський голова, на відміну від людей, про яких ідеться, отримує вчасно і день в день.    

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация