Кременчуцькі комунальники долучилися до ультиматуму уряду. Або їх вимоги, або замерзнуть всі

762 0
 Кременчуцькі комунальники долучилися до ультиматуму уряду. Або їх вимоги, або замерзнуть всі

Опалювальний сезон у Кременчуці не почнеться ні 15 жовтня, ні 20-го. Й добре, якщо тепло появиться в середині листопада.

Це останні події на міському тепловому фронті, де температура на прикладі Кременчука – зашкалює й там вже можна грітися, але морально.

Й мова про новий опалювальний сезон 2021-2022, про що розповідали у міськвиконкомі зранку й звідки повідомили, що до опалювального сезону практично не готові ні ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ» , ні ТЕЦ ПАТ «КВБЗ», бо їх керівники не підписали угоду про купівлю достатніх обсягів дешевого газу для відновлення теплопостачання.

Чому саме угоду про купівлю газу для забезпечення теплом Кременчука не підписують – на це запитання у мерії мовчать як риби у воді. Але дехто і говорить.

Й мова про сьогоднішню заяву-ультиматум «Укртеплокомуненерго», об’єднання куди входить кременчуцьке комунальне підприємство «Теплоенерго». Тепловики ж, в ультиматумі,   вимагають від уряду вирішити до 1 жовтня 5 питань серед яких головні - такі

"Зняти арешти з поточних рахунків теплопостачальних підприємств та заборонити накладення арештів до встановлення паритетної відповідності штрафних та інших фінансових санкцій, які можуть застосовуватися постачальниками природного газу…

Кабінету Міністрів України зобов’язати ГК «Нафтогаз Трейдинг» виключити з договору на постачання природного газу теплопостачальним підприємствам дискримінаційні норми, пов’язані з монопольним становищем, зокрема:

- виключити попередню оплату;

- виключити нарахування штрафних санкцій на загальний обсяг спожитого природного газу;

- виключити договірне списання коштів з рахунків теплопостачальних підприємств та надання банківських гарантій

У випадку якщо ці вимоги не будуть виконані до 1 жовтня 2021 року  - підприємства ТКЕ не гарантують початок опалювального сезону та стале його проходження, а також будуть вимушені ініціювати всеукраїнські акції протесту», - таке цікаве попередження й слід так розуміти, що у нашій мерії вже формують списки комунальників, які поїдуть в Київ на антиурядовий протест.

Й не виключено, що протестувати вони поїдуть не самі, а з відрядженими працівниками Кременчуцької ТЕЦ та ТЕЦ КВБЗ,  де не підписують угоду на купівлю газу, поки звідти не буде прибрано норми про передплату за блакитне паливо.

Далі слід сказати, що невідомо чим ця боротьба взагалі закінчиться й не виключено, що будуть зміни не тільки уряду, але й Верховної Ради теж. От тільки погано, що у Кременчуці серед наших чиновників, які цього року вперше в історії міста позбавили жителів гарячої води - змін не буде зовсім.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация