До 830 доларів США. На ПАТ «Укртатнафта» обіцяють збільшити зарплати, але після оптимізації

913 0
До 830 доларів США. На ПАТ «Укртатнафта» обіцяють збільшити зарплати, але після оптимізації

Керівники Кременчуцького нафтопереробного заводу обіцяють збільшити заробітну плату працівникам підприємства, які за останні роки втратили величезну частину опцій зі свого соціального захисту.

Й мова про те, що на  цьому підприємстві вже не так просто отримати пільгову пенсії через шкідливі умови виробництва. Хоча шкідливість умов нікуди не поділася.

Натомість самі нафтопереробники, через невелику зарплату і великі ціни на самому заводі на те ж харчування тощо, вимушені шукати собі підробіток. Й це останні події на ПАТ «Укртатнафта», де триває останній акорд з оптимізації – зусиллями адміністрації  штатний розпис заводу скорочується з 4300 працівників до 2500.

Нинішня кадрова революція на нафтопереробному  - це  перехід працівників на роботу за новим графіком по 12 годин проти існуючої раніше роботи операторів та машиністів за першою, другою та третьою змінами роботи. За тим, що пояснюється – приклад такий.

На 1.1.2018 року штатний розпис виробництва №1 ПАТ «Укртатнафта»  передбачав 201 штатну посаду. Натомість сьогодні на цьому виробництві працює 167 операторів та машиністів. А вже після реформи – їх залишиться лише 145.

Теж саме стосується  і виробництва №2, де у 2018-му працювали 186 робітників. Сьогодні їх вже 166, а після реформи буде лише 140. Ну і звісно, аби заспокоїти працівників, на заводі також поширені обіцяні показники зарплати, які будуть після того як все закінчиться.

І мова вже про те, що ось оператори 6-го розряду на основному виробництві отримуватимуть 24722 гривні ( збільшення 19 відсотків). Натоміст,ь оператори на неосновному виробництві отримуватимуть зарплату в розмірі 21855 гривень ( збільшення 34%). Й теж саме стосується операторів 4-х та 5-х розрядів. Їм обіцяють підвищити заробітну плату до 16802 та 20512 гривень відповідно.

Й далі слід сказати, що сьогодні, саме сьогодні – такий обіцяний показник в оплаті праці – від  533 доларів при 4-му розряді до 820 доларів СШУ з податками, які буде ще вираховано – це більш-менш нормально. Але це мова тільки про сьогодні, бо робота нафтопереробника насправді є високооплачуваною. Й її показники в оплаті набагато більші, ніж обіцяні  830 доларів США з яких ще вирахують всі податки. 

Зрозуміло, що ця реформа буде доведена до логічного завершення. От тільки що ми побачимо після неї. Й мова тут про аналогічний приклад з життя колишніх  працівників Крюківського вагонобудівного, які сьогодні працюють вже не у Кременчуці, але на аналогічних заводах в Чехії та Польщі.  Тепер же – в аналогічній ситуації здається і працівники кременчуцької «Укртатнафти». Втім час покаже, як саме керівники кременчуцького нафтопереробного  виконують свої обіцянки перед працівниками.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация