Сім років судових тортур! Справа кременчужан повертається в Полтавський апеляційний суд

2 979 0
Сім років судових тортур! Справа кременчужан повертається в Полтавський апеляційний суд

Київський районний суд Полтави не розглядатиме справу щодо вбивств ексмера Кременчука та судді, які сталися у 2014 році. 

Здається, немає кінця та краю у справі кременчужан, яких ось уже сім років обвинувачують у злочинах, до яких ті абсолютно не причетні, вина яких не доведена досі за відсутності будь-яких реальних доказів вини, адже презумпція невинуватості, принаймні на папері, а не фактично, у нас в Україні ще існує. Чи, правильніше сказати, повинна існувати. 

І зрушень у цій справі, які б вплинули на її хід та найголовніше - логічний розвиток, як не було, так і немає досі й усе через гнилу та безвиліковно хвору судову систему. 

Так, обійшовши всі суди Полтавської області, кримінальне провадження знову повертається у Полтавський апеляційний суд, який методом "такого-сякого" (який ми маємо змогу спостерігати) відбору обере новий суд для розгляду. Й варто відмітити, що за цей рік це вже буде не перша спроба. 

Сьогодні, 19 серпня, у Київському райсуді області захисники кременчужан заявили суддям відвід, стверджуючи, що їх підбір здійснювався із порушеннями. Також вони заявили відвід секретарю суду, яка цей підбір здійснювала. Про це розповів адвокат Олександра Мельника Руслан Лазоренко.

"Перед цим Олександр Олексійович подав скарги щодо порушення визначення судді, а також щодо порушення порядку визначення, оскільки без судового засідання й без заслуховування думки було визначено основних і запасних присяжних", - розповів Руслан Лазоренко й додав, що за цими скаргами вже почали проводити перевірку, в результаті якої голова суду визнав, що під час підбору присяжних відбулося порушення. 

Так, з п'ятьох присяжних (хоча запрошено було 7) двоє заявили про самовідвід. Як виявилося, одна присяжна працювала лікарем у СІЗО й знає обвинувачених, інша - була особисто знайома із загиблим ексмером Олегом Бабаєвим.  

"Залишилося ще троє присяжних, яким сторона захисту вже заявила відвід з підстав порушення порядку їх призначення. Суд задовольнив заяви про відвід цим присяжним", - розповів Руслан Лазоренко

Пізніше суд віддав справу в канцелярію для обрання інших присяжних, але повторного призначення присяжних не відбулося, тож тепер справа передається до Полтавського апеляційного суду для визначення нового суду, який буде розглядати справу знову по суті.

 

 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи. Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Потім справу розглядав суд у Гадячі, але й він майже через три роки оголосив про самовідвід

Справу, логічну крапку в якій не можуть поставити з 2014 року, почав розглядати знову з самого початку Ленінський районний суд міста Полтави, який повернув змінений обвинувальний акт прокурору. Після розгляду апеляції прокурора в Полтавському апеляційному суді ухвалу Ленінського райсуду скасували, а дану кримінальну справу передали в Крюківський районний суд міста Кременчука. Трохи згодом двоє із суддів колегії, включно з головуючим, заявили про самовідвід

Розгляд цієї справи було передано до Шишацького районного суду, але головуючий суддя також оголосив про самовідвід у новому розгляді.

Після цього справу передали в Полтавський районний суд. Через заяву про самовідвід однієї з суддів справа повернулася в апеляційний суд Полтави, який призначив новий суд для розгляду і ним став Кобеляцький районний суд, в якому її вже розглядали протягом 2015-2017 років. Але і цей суд заявив про самовідвід.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация