Афера з опіатами? Комунальних фармацевтів депутати міськради рятуватимуть нашими податками

257 0
Афера з опіатами? Комунальних фармацевтів депутати міськради рятуватимуть нашими податками

Депутати Кременчуцької міськради оголошують про операцію порятунку комунальної аптеки № 90. Для чого місту взагалі комунальні аптеки, при тому, що є державні програми здешевлення ліків, – на це запитання відповіді взагалі немає.

Єдине пояснення – можливо, через комунальну аптеку в нашому місті буде проводитися відпуск знеболюючих для онкологічних хворих, чим займаються сьогодні в аптеці №232, що на вулиці Сердюка.

Це головний медичний чиновник Кременчука Максим Середа підготував проект депутатського рішення. Сам проект направлений на утримання комунальної аптеки в конкурентній боротьбі з приватними фармацевтичним закладами. Пояснення, чому виділяються кошти, – таке.  

«КП «Аптека № 90» знаходиться в тяжкому фінансовому становищі. Причиною такого складного фінансового становища є перш за все відсутність обігових коштів на підприємстві.

Вимивання обігових коштів склалося у зв’язку з системною збитковістю підприємства в останні роки, що призвело до неможливості робити закупівлі… Товарні залишки на підприємстві складають 120 000 грн: аптека № 90 - 85 000 грн, аптечний пункт № 1 (у приміщенні КНМП «ЦПМСД №2 вул. Манагарова, 7) – 28 000 грн, аптечний пункт № 2 – 25 000 грн, аптечний пункт №3 (у приміщенні КДЦ КНМП «ЛІЛ Кременчуцька», провулок Лесі Українки, 80) – 3 000 грн, аптечний пункт № 4 - 5 000 грн», - тобто в комунальній аптеці немає чим торгувати.

Ще з пояснень - підприємство не має змоги брати участь у соціально орієнтованих програмах: державній програмі «Доступні ліки» та міській програмі «Доступна аптека», забезпечувати ліками хворих за пільговими рецептами, так як протягом 3х років існують затримки з оплатою за відпущені медикаменти з міського бюджету.

Ще – «постачальники товару, у зв’язку зі втратою довіри до сплатоспроможності підприємства, зменшили відстрочку оплати за отриманий товар до трьох днів, що унеможливлює тримати достатній асортимент лікарських засобів та виробів медичного призначення. 

На даний час підприємство має заборгованість перед постачальниками в сумі 120 000 грн, заборгованість з виплати заробітної плати та фондів -  270 000 грн, заборгованість по оплаті комунальних послуг - 90 000 грн, які зростають з кожним місяцем, – такі пояснення головного медичного чиновника.

А далі взагалі цікаво, і слід так розуміти, що Максим Середа починає активний наступ на приміщення аптеки №232, що на вул. Сердюка. В цьому медичному закладі відпускають знеболювальні ліки для онкологічних хворих. Але, здається, із задуманого Максимом Середою цих хворих очікують дуже погані зміни.

Бо головний медичний чиновник пише з цього приводу так: «Для провадження діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів немає можливості облаштувати кімнату для зберігання підконтрольних речовин та лікарських засобів.

Отримання відповідної ліцензії є вкрай необхідним для лікувальних закладів регіону, так як єдиним оператором фармацевтичного ринку м. Кременчука та Кременчуцького району, який має ліцензію на даний вид діяльності, є аптеки КФ «Полтавафарм» № 232 та № 212. До речі, термін дії ліцензії спливає у червні 2022 року і немає жодних гарантій, що він буде продовжений», - такий багатообіцяючий натяк на погіршення ситуації від головного медика міста.

Він мав, звісно, сказати, що ось аптека №212 – це фармацевтичний заклад на території Кременчуцького пологового будинку і міська влада зробить усе, аби уникнути неприємностей. Але.   

Далі слід сказати, що в нас із цими знеболювальними – взагалі велика біда і, здається, буде ще гірше, якщо в цю справу втручаються представники міськвиконкому. 

Останнє – про те, куди буде спрямовано кошти у відповідності до депутатського рішення:  

-  1 000 000 грн - для поповнення обігових коштів на збільшення асортименту лікарських засобів та виробів медичного призначення;

- 220 000 грн - для облаштування кімнати для зберігання підконтрольних речовин для отримання ліцензії для діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

-  130 000 грн - для придбання аптечного обладнання (аптечні меблі на суму 25000,00 грн, кондиціонери в кількості 6 штук на суму 60000,00 грн, комп’ютерна техніка в кількості 3 робочих місць на суму 45000,00 грн).

На фото – автор рішення Максим Середа, в намірах якого, слід так розуміти, – створити додаткові труднощі не тільки бюджету, але й хворим міста зі знеболювальними.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация