Сьомий рік розгляду й бездоказові обвинувачення. У Полтаві нові слухання по справі кременчужан

2 802 0
Сьомий рік розгляду й бездоказові обвинувачення. У Полтаві нові слухання по справі кременчужан

Минулого тижня в Київському районному суді продовжився розгляд справи щодо кременчужан, які ось уже сьомий рік доводять свою невинуватість і непричетність до вбивств ексмера та судді й це все відбувається за відсутності доказів їхньої вини.

Як розповів Руслан Лазоренко, адвокат Олександра Мельника, сторона захисту завершила подання скарг на дії слідчих міліції та прокуратури, які у 2014 році психологічно і фізично ламали затриманих кременчужан.

Мова про таємне спілкування керівників УКР і УБОЗу Полтавської області із затриманими в слідчому кабінеті ізолятора тимчасового тримання. Нагадаємо, що на досудовій стадії в обвинувачення була версія подати це як НСРД (негласні слідчі розшукові дії), проте насправді це нонсенс і зрештою вони зрозуміли, що це ніякі не НСРД і немає ніяких ухвал слідчого судді про проведення таких дій, адже адвокати затриманих при допиті були відсутні. 

У даному випадку відбувалося там геть інше - психологічний тиск, шантаж, а подекуди навіть насильницькі дії відносно Олександра Крижановського. 

Завтра суд вирішуватиме, чи є підстави для повернення "відкоригованого" прокуратурою обвинувального акта, з якого прибрали досить важливі матеріали, які б спростували обвинувачення кременчужан. 

"Якщо ж підстав для повернення обвинувального акта немає, то тоді здійснюватиметься підготовка до судового розгляду", - зазначив адвокат Руслан Лазоренко і додав, що їх підзахисні виявили бажання, щоб їхню справу розглядав суд присяжних.

Наступне засідання відбудеться завтра, 20 липня. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи. Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Потім справу розглядав суд у Гадячі, але й він майже через три роки оголосив про самовідвід

Справу, логічну крапку в якій не можуть поставити з 2014 року, почав розглядати знову з самого початку Ленінський районний суд міста Полтави, який повернув змінений обвинувальний акт прокурору. Після розгляду апеляції прокурора в Полтавському апеляційному суді ухвалу Ленінського райсуду скасували, а дану кримінальну справу передали в Крюківський районний суд міста Кременчука. Трохи згодом двоє із суддів колегії, включно з головуючим, заявили про самовідвід

Розгляд цієї справи було передано до Шишацького районного суду, але головуючий суддя також оголосив про самовідвід у новому розгляді.

Після цього справу передали в Полтавський районний суд. Через заяву про самовідвід однієї з суддів справа повернулася в апеляційний суд Полтави, який призначив новий суд для розгляду і ним став Кобеляцький районний суд, в якому її вже розглядали протягом 2015-2017 років. Але і цей суд заявив про самовідвід.

Відтепер справу прозглядає Київський райсуд Полтави.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация