Із великими сумнівами в незалежності та неупередженості. Справа кременчужан у Київському райсуді

2 619 0
Із великими сумнівами в незалежності та неупередженості. Справа кременчужан у Київському райсуді

Київський районний суд розпочав перше підготовче засідання по справі кременчужан, яких наполегливо і абсолютно бездоказово сьомий рік обвинувачують у двох тяжких злочинах - вбивствах ексмера Кременчука та судді. 

І справедливість, за яку тривалий час борються люди, проти яких немає жодних доказів вини, настала б раніше, якби не той факт, що справа "навмисним поштовхом" зацікавлених осіб досі кружляє районними судами нашої області.

І здається, що її спеціально не "виводять" за нашу область — у інші суди, адже там на суддів буде важко впливати цим зацікавленим, щоб хтось сидів за те, чого не робив, особам. 

Так справу почали розглядати в Київському райсуді, який розглядав її у 2017 році. І там було все, що ми спостерігаємо зараз — порушення презумпції невинуватості, порушення прав обвинувачених, що стало підставою Олександру Мельнику навіть звернутися тоді зі скаргою до Вищої ради правосуддя. 

Але тоді як у інших судах Полтавщини судді, вдруге отримавши дані кримінальні провадження, заявляли про самовідвід, у Київському районному суді все сталося геть неочікувано та навіть дивно. 

Судді відхилили клопотання адвокатів про їх відвід, а також заяву однієї із суддів колегії, яка висловила сумніви щодо власної незалежності під час прийняття рішень на судових засіданнях по цій справі. 

За словами захисника Руслана Лазоренка, цей суд не є незалежним, а є упередженим, і це стало підставою для його заяви про відвід, яку в результаті відхилили, як і в 2017 році. Це свідчить про ймовірність того, що справа тут не розвиватиметься в рамках закону, як має бути.  

"Ця колегія суддів у 2017 році розглядала цю спаву і під час розгляду були порушення конституційних і конвенційних прав Мельника Олександра Олексійовича та інших підзахисних. Уже на той момент, коли вони розглядали цю справу у 2017-му, за фактом цих порушень ми вже тоді заявляли відводи", - розповідає Руслан Лазоренко і додає, що власну недовіру суддям вчора висловив і його підзахисний Олександр Мельник, який надав відповідну заяву. 

Його недовіра до цієї колегії перш за все зумовлена тим, що він переймається можливою помстою від суддів. Справа в тому, що відносно колегії у 2017 році Олександр Мельник звертався до Вищої ради правосуддя, адже вбачав у їхніх діях дисциплінарні проступки, зокрема відмову в наданні медичної допомоги. 

"Також було заявлено відвід адвокатом Максимом Василишиним в інтересах Олександра Крижановського, який також висловив недовіру вказаній колегії суддів..." - додав Руслан Лазоренко. 

Але судді Київського райсуду, відмовивши колезі, яка не хотіла брати участь у цій справі, у відводі, вирішили інакше, й відтепер невідомо скільки вони цю справу розглядатимуть... Ще раз. 

Також відомо, що вчора судді ухвалили клопотання щодо розумних строків розгляду цієї резонансної справи, а також забезпечення обвинуваченим права на справедливий суд — тепер підзахисні сидітимуть зі своїми захисниками разом, а не в тісному скляному боксі, розповідає захисник Руслан Лазоренко.

Також суд ухвалив клопотання щодо поновлення пенсійних виплат по інвалідності Олександру Мельнику, які два роки "заморожені".

"Ми просили, щоб суд надав дозвіл, щоб уповноважені особи пенсійного фонду прийшли до СІЗО і зустрілися з Мельником Олександром Олексійовичем для того, щоб оформити пенсію та інші документи... Суд сказав, що він направить відповідні документи до ГУ Пенсійного Фонду та СІЗО", - розповів захисник Руслан Лазоренко.

Наступне засідання призначене на 14 липня. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи. Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Потім справу розглядав суд у Гадячі, але й він майже через три роки оголосив про самовідвід

Справу, логічну крапку в якій не можуть поставити з 2014 року, почав розглядати знову з самого початку Ленінський районний суд міста Полтави, який повернув змінений обвинувальний акт прокурору. Після розгляду апеляції прокурора в Полтавському апеляційному суді ухвалу Ленінського райсуду скасували, а дану кримінальну справу передали в Крюківський районний суд міста Кременчука. Трохи згодом двоє із суддів колегії, включно з головуючим, заявили про самовідвід

Розгляд цієї справи було передано до Шишацького районного суду, але головуючий суддя також оголосив про самовідвід у новому розгляді.

Після цього справу передали в Полтавський районний суд. Через заяву про самовідвід однієї з суддів справа повернулася в апеляційний суд Полтави, який призначив новий суд для розгляду і ним став Кобеляцький районний суд, в якому її вже розглядали протягом 2015-2017 років. Але і цей суд заявив про самовідвід.

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация