Про без вини винуватих і про те, кому було вигідно вбивати мера Кременчука Бабаєва. ВІДЕО

3 877 0
Про без вини винуватих і про те, кому було вигідно вбивати мера Кременчука Бабаєва. ВІДЕО

Була б людина, а злочин, який на неї можна повісити, завжди можна знайти. Чому обвинуваченим у резонансних кременчуцьких вбивствах за 7 років так і не винесли вирок, судді у справі один за одним масово беруть відводи, апеляція грає "під дудку" прокуратури, а місцева влада намагається тиснути на суди?

Про свавілля нинішньої української судової системи, з яким зіткнулися бездоказово обвинувачені в тяжких злочинах кременчужани, про те, як гроші керують законом, про тиск на суддів і погрози відеоматеріал підготувало антикорупційне видання СтопКор. 

 

 

Нагадаємо, в далекому 2014 році в місті Кременчуці було скоєно два вбивства: застрелили мера міста Олега Бабаєва та суддю, який вів справу Майдану і Революції Гідності, Олександра Лободенка.

Так починається важкий судовий процес довжиною 7 років, у ході якого швидко знаходяться підставні «злочинці» та фальсифіковані докази, судді починають масово брати самовідводи, а важливі деталі справи, що здатні виправдати обвинувачених, просто зникають невідомо куди. Фінальна мета – отримати зізнання будь-якими методами, адже в прокуратури недостатньо доказів, щоб офіційно посадити людей.

 

 

Цікаво, що максимальна тривалість домашнього арешту в Україні обмежена законом у межах 6 місяців. А ось тривалість тримання під вартою в СІЗО – не визначена.

Так 11 червня спливав термін запобіжного заходу, та в Шишацькому райсуді колегія знову ж таки взяла самовідвід. А оскільки призначати продовження тримання під вартою може тільки суд першої інстанції, то апеляція вкотре робить рокіровку. Багатостраждальну справу віддають на розгляд суддям, які у 2018 році вже її розглядали, взяли відводи і розглядати її вдруге не могли.

Однак, мабуть, у Полтавській апеляції таки вміють переконувати.

На думку захисту, всі ці маневри були зроблені з однією метою — не дати обвинуваченим вийти на свободу. Та вже коли матеріал готувався до ефіру, стало відомо, що після того, як сумнівна колегія продовжила перебування обвинувачених у СІЗО, клопотання захисту про її відвід було задоволено.

Адвокат Богдан Хмельницький щиро дивується недосконалості українського правосуддя.

 

 

«Як показує європейська практика, якщо людину закрили – у неї є обвинувачення. Достатньо пройти всі інстанції за рік. Якщо за рік доказової бази немає, то людину відпускають і власне шукають доказову базу. Знайшли – можуть дати строк. Але в нас це чисте катування, тому що люди сидять по 7-8 років, є й такі випадки, коли 13 років людина перебувала в СІЗО без вироку. За Конституцією людина – не винна, тому що провину може визнати тільки суд. Така колізія є, і це дуже страшно, тому що в цій системі немає ані медицини, ані нормальних умов, там мокрі стіни – це туберкульоз», – наголосив він.

Своєю чергою в Апеляції від коментарів відмовилися, мовляв, відповімо в письмовій формі. Відповіли – відпискою. Точнісінько, як і Верховний Суд, і ВРП, до яких ми також зверталися за поясненнями. У Кременчуцькій міськраді голова сховався за зачиненими дверима і нацгвардійцями.

Проігнорували наш запит і в МВС, перед цим зауваживши, що він неодмінно має бути у форматі ПДФ. Не відповіла нам і уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова.

У Мін'юсті ж на цю історію реагують із жахливою незворушністю. Заступник міністра, Уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина каже: в Україні таких випадків десятки на місяць.

Та найцікавіше, що, за словами захисту, з матеріалів справи буквально зникли покази цивільної дружини вбитого мера. У них вона називає зовсім іншого замовника - Євгена Холода, молодшого компаньйона Бабаєва. Деякий час він обіймав посаду першого заступника голови Полтавської облради. І ця людина після вбивства патрона через офшори заволоділа бізнесом кременчуцького очільника. 

Висновки робіть самі.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация