Залізна клітка – символ правосуддя? Справу кременчужан знову передали в Київський районний суд

3 189 0
Залізна клітка – символ правосуддя? Справу кременчужан знову передали в Київський районний суд

Справу кременчужан, яких сьомий рік бездоказово обвинувачують у тяжких злочинах - убивствах ексмера та судді, розглядатиме вже вдруге Київський районний суд Полтавської області.

Про це повідомили захисники затриманих і безпідставно замурованих у СІЗО громадян.

Київський райсуд, нагадаємо, вже розглядав цю справу раніше й, можливо, вона б там зрушила з місця, якби не вплив на судовий процес представників ще однієї гілки влади - міського голови Кременчука Віталія Малецького та тодішнього заступника голови облради Євгенія Холода, які продемонстрували так звані «брудні танці».

Справа в тому, що після засідання Київського районного суду, де на той час третій рік розглядалася справа за фактами вбивств, суд під головуванням судді Логвінової О.В. змінив запобіжний захід взятим під варту Олександру Мельнику й Олександру Крижановському на домашній арешт. Але таке цілком справедливе рішення, бо доказів їхньої вини не було й немає, не сподобалося ні Холоду, ні Малецькому. Останній провів сесію Кременчуцької міської ради, на якій депутати «погрожували» судді звільненням з роботи. 

Звісно, що через такий тиск із боку міської влади суддя скасувала своє рішення.

Звільнених під домашній арешт кременчужан знову запроторили за грати, за якими вони перебувають і досі, а трохи згодом судді Київського райсуду та присяжні заявили про самовідвід. 

Нещодавно через порушення і конфлікт інтересів про самовідвід заявили судді Кобеляцького райсуду, де справа також розглядалася, але судді встигли ухвалити неаргументоване тримання під вартою кременчужанам, провина яких не доведена, а надумана прокурорами. 

Які ж можуть бути перспективи розгляду цієї справи в судах нашої області, коли підозрювані вже сьомий рік сидять у клітці без вироку суду, натомість - із вигаданими, вигідними деяким особам, обвинуваченнями?

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи. Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Потім справу розглядав суд у Гадячі, але й він майже через три роки оголосив про самовідвід

Справу, логічну крапку в якій не можуть поставити з 2014 року, почав розглядати знову з самого початку Ленінський районний суд міста Полтави, який повернув змінений обвинувальний акт прокурору. Після розгляду апеляції прокурора в Полтавському апеляційному суді ухвалу Ленінського райсуду скасували, а дану кримінальну справу передали в Крюківський районний суд міста Кременчука. Трохи згодом двоє із суддів колегії, включно з головуючим, заявили про самовідвід

Розгляд цієї справи було передано до Шишацького районного суду, але головуючий суддя також оголосив про самовідвід у новому розгляді.

Після цього справу передали в Полтавський районний суд. Через заяву про самовідвід однієї з суддів справа повернулася в апеляційний суд Полтави, який призначив новий суд для розгляду і ним став Кобеляцький районний суд, в якому її вже розглядали протягом 2015-2017 років. Але і цей суд заявив про самовідвід.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация