Через порушення і конфлікт інтересів. Суд в Кобеляках взяв самовідвід у розгляді кременчуцької справи

2 916 0
Через порушення і конфлікт інтересів. Суд в Кобеляках взяв самовідвід у розгляді кременчуцької справи

Розгляд відомої кременчуцької справи щодо факту вбивства ексмера та судді, що триває вже сьомий рік через відсутність доказів провини затриманих, буде перенесено з Кобеляцького районного суду в інший.

Й це завершення останнього розгляду, який спочатку мали відновити у Великій Багачці, але тамтешні судді взяли самовідвід.

Тепер апеляційний суд області передав цю ж кременчуцьку справу вже в районний суд Кобеляк, однак і там уже інші судді вчора теж підтримали заяву захисників обвинувачених  про їх відвід.

Який суд розглядатиме цю справу далі – відповідь на це запитання знову оприлюднять в апеляційному суді області.

Але з того, що відбулося з цими відводами, – враження тільки одне.

Апеляційний суд передавав кременчуцьку справу, по якій люди перебувають у СІЗО вже сьомий рік, для розгляду в Кобеляцький райсуд лише для одного.

Тут, всупереч усім аргументам і здоровому глузду, мали знову продовжити термін тримання ув’язнених кременчужан під вартою. І все.

Адвокат Олександра Мельника, Олег Миронов, говорить, що іншого очікувати було не варто.

«На що судді зважили при прийнятті рішення про свій відвід, так це на те, що Кобеляцький суд уже був відповідачем за фактом порушення презумпції невинуватості.

Й це був кричущий випадок, коли сам суд оголосив цих же затриманих винними, хоча справа в суді ще не розглядалася і ніякі вироки не виносилися», - зазначає захисник. І далі.

«Тоді суд вирішив справу на користь обвинувачених, чиї права на презумпцію невинуватості було порушено.

Адвокати говорили і заявляли про це ще 10 червня, але коли суду потрібно було продовжити терміни тримання під вартою для затриманих, то суд, хоч і не міг розглядати цю справу, ухвалив продовження тримання під вартою.

І суд допустив цей конфлікт інтересів, прийняв незаконне рішення про продовження термінів тримання під вартою для затриманих, а потім оголосив про свій відвід.

Те, що ми побачили, – було жахливе порушення прав затриманих з цим продовженням термінів.

Це ми бачимо на прикладі затриманого Крижановського, якому відмовили в участі в суді віддалено, але притягли в суд, незважаючи на хворобу. Й це при тому, що чоловік фактично не може пересуватися.

Рішення суду, яке було прийнято про продовження термінів тримання під вартою для затриманих кременчужан, – незаконне і протизаконне.

Його було прийнято суддями з усіма можливими порушеннями та ще й при конфлікті інтересів – такий висновок Олега Миронова, захисника затриманого Олександра Мельника.

Останнє від нього – прогноз того, що буде далі:

«Ніхто не гарантує, що суди і в подальшому будуть заявляти про свої відводи, бо те, що відбувається, свідчить лише про ненормальне ставлення судової влади до цієї справи».

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи. Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Потім справу розглядав суд у Гадячі, але й він майже через три роки оголосив про самовідвід

Справу, логічну крапку в якій не можуть поставити з 2014 року, почав розглядати знову з самого початку Ленінський районний суд міста Полтави, який повернув змінений обвинувальний акт прокурору. Після розгляду апеляції прокурора в Полтавському апеляційному суді ухвалу Ленінського райсуду скасували, а дану кримінальну справу передали в Крюківський районний суд міста Кременчука. Трохи згодом двоє із суддів колегії, включно з головуючим, заявили про самовідвід

Розгляд цієї справи було передано до Шишацького районного суду, але головуючий суддя також оголосив про самовідвід у новому розгляді. Після цього справу передали в Полтавський районний суд. Через заяву про самовідвід однієї з суддів справа повернулася в апеляційний суд Полтави, який призначив новий суд для розгляду і ним став Кобеляцький районний суд, в якому її вже розглядали протягом 2015-2017 років.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация