Сьоме коло беззаконня. Обвинувачені без доказів кременчужани перебуватимуть під вартою ще 60 діб

3 199 0
Сьоме коло беззаконня. Обвинувачені без доказів кременчужани перебуватимуть під вартою ще 60 діб

Сьоме коло беззаконня продовжується на Полтавщині, де вже кілька років гучно тріщить по швах нинішня судова система, завдання якої начебто визначити винуватість особи, а не навмисно "робити винуватими" тих, на кому цієї вини абсолютно немає.

Так вчора Кобеляцький районний суд, де шість років тому відбулося перше засідання у справі щодо вбивств ексмера та судді Кременчука,  продовжив безпідставне тримання в СІЗО на 60 діб трьом бранцям Феміди, яких уже майже сім років без жодних доказів вини обвинувачують у цих страшних злочинах. Серед цих бранців - керівник телекомпанії "Візит" Олександр Мельник.

Здається, в Кобеляцькому райсуді, який, нагадаємо, розглядав цю справу раніше і розглядав її, вщент порушуючи презумпцію невинуватості підсудних, чиє перебування в неволі залишається несправедливим, але є вигідним окремим особам, вирішили не змінювати сценарій.

Й нині вони чітко зробили те, що від них вимагали прокурори, які з року в рік наводять лише припущення замість реальних і чітких аргументів, чому кременчужанам не варто змінювати міру запобіжного заходу. 

Розпочалося ж засідання із заяви про відвід колегії, яка була озвучена захисником Олександра Мельника - Русланом Лазоренком. Він підкреслив, що суд, який розглядав справу колись, не може її розглядати тепер, адже є сумніви в неупередженості суддів, які були присутні на засіданнях у минулому й зі справою знайомі.

Більш того, якби в Кобеляцькому райсуді все відбувалося правильно й під грифом "законно"... Інша справа - це численні порушення з боку суддів, які всі ми бачили, а саме їх незацікавлення проблемами, з якими зверталися затримані, зокрема їх перебування по кілька годин у задушливій атмосфері в автомобілі, а також цілий день без їжі.

Тож цього разу термін тримання під вартою кременчужанам продовжено ще на 60 діб і суд знову почне новий розгляд справи, який триває вже сьомий рік і де проти обвинувачених фактично немає доказів провини.  

Бо насправді єдина версія в цій справі - це тема грошей у розмірі 30 млн грн, які колишній мер Кременчука Бабаєв позичив і якого було вбито за два тижні до настання терміну повернення цих коштів. Але це вже особливість кременчуцького "бізнесу".  

Й до того, що сталося, несправедливо обвинувачені кременчужани, в тім числі керівник телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, не мають жодного відношення.

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи. Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Потім справу розглядав суд у Гадячі, але й він майже через три роки оголосив про самовідвід

Справу, логічну крапку в якій не можуть поставити з 2014 року, почав розглядати знову з самого початку Ленінський районний суд міста Полтави, який повернув змінений обвинувальний акт прокурору. Після розгляду апеляції прокурора в Полтавському апеляційному суді ухвалу Ленінського райсуду скасували, а дану кримінальну справу передали в Крюківський районний суд міста Кременчука. Трохи згодом двоє із суддів колегії, включно з головуючим, заявили про самовідвід

Розгляд цієї справи було передано до Шишацького районного суду, але головуючий суддя також оголосив про самовідвід у новому розгляді. Після цього справу передали в Полтавський районний суд. Через заяву про самовідвід однієї з суддів справа повернулася в апеляційний суд Полтави, який призначив новий суд для розгляду і ним став Кобеляцький районний суд, в якому її вже розглядали протягом 2015-2017 років.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация