Сьомий рік бездоказового суду над кременчужанами: суддя Полтавського райсуду ухвалила власний відвід

2 798 0
Сьомий рік бездоказового суду над кременчужанами: суддя Полтавського райсуду ухвалила власний відвід

Про відвід усій колегії Полтавського районного суду, в який після кількох років неочікувано повернулася кременчуцька справа щодо вбивств ексмера та судді, в яких бездоказово обвинувачено трьох громадян, сьогодні, 9 червня, заявив ще один представник сторони захисту - Руслан Лазоренко під час чергового підготовчого засідання. 

І така заява цілком логічна, адже дана колегія в повному складі безрезультатно розглядала цю справу у 2017-2018 роках і без численних порушень з їхнього боку, зокрема права затриманих на справедливий суд, захист і медичну допомогу, тоді не обійшлося. 

Зважаючи на всі ці факти, які бачили й про які неодноразово говорили експерти Міжнародного товариства прав людини, не виключено, що судді й надалі діятимуть за так званим старим "прокурорським сценарієм", виконуючи вказівки сторони обвинувачення. 

Більш того, на думку адвокатів, у суддів Полтавського райсуду, які раніше приймали конкретні й іноді необґрунтовані рішення по цій справі, вже сформувалася конкретна думка і вони не можуть бути або раптом стати неупередженими у своїх рішеннях у майбутньому. 

Але після відвідин нарадчої кімнати фактично самоусунулася від розгляду цієї кримінальної справи лише головуюча суддя з колегії, яка, як стало відомо сьогодні від авдоката Руслана Лазоренка, має родинний зв'язок з працівником телекомпанії "Візит", директором якої є Олександр Мельник. 

Щодо інших двох суддів, то суддя не задовольнила клопотання адвокатів про їх відвід. Тож вони чекатимуть на третього, який повинен до них приєднатися після автоматичного розподілу. Варто зазначити, що суддю мають знайти до 11 червня, адже в цей день завершується строк тримання під вартою для трьох кременчужан. 

Загалом же ситуація, яка відбувається нині, сумнівна, адже на яку справедливість можна сподіватися, якщо судді, яких зібрали в колегію у 2017 році і які знайомі з матеріалами цієї справи, знову її розглядатимуть...

Про те, що судовий процес відверто затягнувся і йде вже 7 років саме через сторону обвинувачення, яка по суті відтягує все, що тільки можна, назад, вкотре заявив директор телекомпанії "Візит" Олександр Мельник. Він, як і інші закатовані судовою системою кременчужани, вкотре звернув увагу на те, що саме відбувається усі ці роки в різних установах, де начебто повинен панувати закон і порядок.

Відбувається і всі ми бачимо тільки одне — естафетні колегіально-судові дії, коли справа, де в пошуку правди зацікавлена, здається, тільки сторона захисту, кочує по судах області, судді яких у результаті самовідводяться, відігравши свою роль начебто під чиїмось контролем. 

Нині ж кременчужани, які сьомий рік сидять у СІЗО без вироку суду, перебувають фактично між небом і землею — позбавлені свободи й прагнучи справедливості, яка, як вони вірять, запанує. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи. Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Потім справу розглядав суд у Гадячі, але й він майже через три роки оголосив про самовідвід

Справу, логічну крапку в якій не можуть поставити з 2014 року, почав розглядати знову з самого початку Ленінський районний суд міста Полтави, який повернув змінений обвинувальний акт прокурору. Після розгляду апеляції прокурора в Полтавському апеляційному суді ухвалу Ленінського райсуду скасували, а дану кримінальну справу передали в Крюківський районний суд міста Кременчука. Трохи згодом двоє із суддів колегії, включно з головуючим, заявили про самовідвід

Розгляд цієї справи було передано до Шишацького районного суду, але головуючий суддя також оголосив про самовідвід у новому розгляді.  

 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация