Сьомий рік боротьби за справедливість. Справу кременчужан знову розглядатиме Полтавський райсуд

3 047 0
Сьомий рік боротьби за справедливість. Справу кременчужан знову розглядатиме Полтавський райсуд

Справу кременчужан, в якій уже сьомий рік немає ні конкретики, ні справедливості, розглядатиме Полтавський районий суд.

Таке рішення ухвалив апеляційний суд міста Полтави після самовідводу головуючого судді Шишацького райсуду. 

Але Полтавський районний суд уже розглядав справу щодо вбивств ексмера Кременчука та судді, які сталися у 2014 році, і було це 4 роки тому. Тоді, нагадаємо, розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи - від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Також зазначимо, що під час розгляду справи Полтавським районним судом, крім порушення головуючим суддею і секретарем судового засідання презумпції невинуватості, було й інше порушення судом прав підсудних.

Так, у своєму рішенні про продовження строку тримання під вартою (від 10.04.2018) щодо директора телекомпанії "Візит" Олександра Мельника основною мотивацією був не ризик невиконання підсудним своїх процесуальних обов'язків при застосуванні більш м'якого запобіжного заходу, а неналежна процесуальна поведінка обвинуваченого й неповага до суду, що полягає в «тактиці узгодженого захисту» й «підтримці заяв і реплік інших обвинувачених», а також припущення суду, що основною метою О. Мельника є звільнення з-під варти.

Експерти Міжнародного товариства прав людини, які були присутні на засіданнях, відзначали, що ніяких дій з боку обвинувачених, які порушували б процесуальні норми, помічено не було. Крім цього, вони неодноразово висловлювали побоювання щодо спроможності Полтавського районного суду сформувати колегію для розгляду даної справи.

Як у 2018 році заявляли адвокати, в Полтавському районному суді всупереч Положенню про АСДС і Основ використання АСДС у справі Олександра Мельника та інших при автоматичному розподілі був відключений показник складності справи. Це давало можливість керівництву суду впливати на розподіл справи, а саме направляти його на розгляд заздалегідь визначеному судді.

Відповідна скарга була направлена голові суду, проте останній самоусунувся від розгляду питання по суті.

Наразі ж складно припустити хід справи в Полтавському районному суді, адже колегія, яка вже розглядала цю справу, не може її розглядати тепер, і взагалі ми наштовхуємося на думку про навмисне затягування, яке забирає час і цінне здоров'я людей, яких бездоказово обвинувачено в жахливих злочинах. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи. Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Потім справу розглядав суд у Гадячі, але й він майже через три роки оголосив про самовідвід

Справу, логічну крапку в якій не можуть поставити з 2014 року, почав розглядати знову з самого початку Ленінський районний суд міста Полтави, який повернув змінений обвинувальний акт прокурору. Після розгляду апеляції прокурора в Полтавському апеляційному суді ухвалу Ленінського райсуду скасували, а дану кримінальну справу передали в Крюківський районний суд міста Кременчука. Трохи згодом двоє із суддів колегії, включно з головуючим, заявили про самовідвід

Розгляд цієї справи було передано до Шишацького районного суду, але головуючий суддя також оголосив про самовідвід у новому розгляді.  

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация