У тісному залі Ленінського райсуду відбулося перше підготовче засідання по кременчуцькій справі

3 349 0
У тісному залі Ленінського райсуду відбулося перше підготовче засідання по кременчуцькій справі

Цього тижня в Ленінському районному суді, за участю нової колегії суддів, розпочалися підготовчі засідання у справі вбивства ексмера міста Олега Бабаєва та судді Автозаводського суду Олександра Лободенка, яка вже сьомий рік кочує по райсудах області й у якій до цього часу не було геть ніякої справедливості.

Засідання розпочали з низки клопотань адвокатів щодо непридатності зали суду до належного проведення судочинства, зокрема захисники звернули увагу на те, що найбільша в будівлі судова зала в Ленінському райсуді не пристосована до розміщення в ній такої кількості відвідувачів.

Йдеться щонайменше про двадцять громадян, включно з двома обвинуваченими, яких помістили в дуже тісний, як для двох дорослих чоловіків, бокс. Іншого обвинуваченого — Ігоря Куника теж за браком місця взагалі довелося посадити в окрему залу під об'єктиви камер відеоконференції. 

Про те, що Ленінський районний суд створив такі нелюдські й некомфортні умови, що принижують права та гідність усіх учасників процесу, й клопотали адвокати.

Крім того, вони зазначили, що, відповідно до ухвали Київського районного суду міста Полтави і районного суду міста Гадяча, затриманим кременчужанам дозволено перебувати поряд зі своїми захисниками під час судових засідань, а не в скляній задушливій коробці чи за металевою огорожею.

Клопотання було підтримано й іншими захисниками, включно з адвокатом Ігоря Куника, який перебував в окремій залі зі своїм підзахисним. Чоловік висловився проти проведення судового засідання в такому форматі. 

Колегія Ленінського районного суду погодилася "відкоригувати" цей формат, поставивши і так у затісній для такої кількості осіб залі з відчиненими навстіж вікнами ще один стіл для затриманих, випустивши їх зі скляної клітки. 

Інше клопотання адвокатів стосувалося неможливості розгляду справи за обвинувальним актом, який було змінено попереднім Гадяцьким райсудом. Судова інстанція, яка цілих три роки розглядала справу, не винесла вироку по суті, а отже змінений обвинувальний акт від 2019 року не є дійсним. Захисники вважають, що Ленінський районний суд має розглядати лише той обвинувальний акт, який був направлений до суду після завершення досудового слідства. 

Попри одноосібну думку всіх захисників, колегія Ленінського суду не підтримала це клоптання, повернувшись до зміненого Гадяцьким райсудом обвинувального акта, коли постало питання, чи є підстави до його повернення прокурору. А підстави, як виявилося, є, адже документ не відповідає реєстру, а отже не є законним

Інше, що відбулося на першому підготовчому засіданні в Ленінському райсуді, — це виступ прокурора Дмитра Москаленка, який заявив клопотання про продовження терміну тримання під вартою трьом бранцям Феміди. У принципі очікувати від нього чогось іншого не доводиться, водночас своїм клопотанням Москаленко обурив захисників, яким не надали часу для підготовки заперечення.

Врахувавши цей факт, судді перенесли розгляд цього клопотання на наступне засідання, про яке "Програма Плюс" розповість пізніше. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Потім справу розглядав суд у Гадячі, але і він після майже трьох років оголосив про самовідвід

Відтепер справу, логічну крапку в якій не можуть поставити з 2014 року, розглядатиме знову з самого початку Ленінський районний суд міста Полтави.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация