Пошуки загубленої справедливості. Кременчуцьку справу розглядатиме вже шостий районний суд області

3 139 0
Пошуки загубленої справедливості. Кременчуцьку справу розглядатиме вже шостий районний суд області

Сьогодні, 16 лютого, в Апеляційному суді Полтавської області відбувся розгляд питання про зміну територіальної підсудності кримінальної справи щодо трьох кременчужан, яких сьомий рік безпідставно, бездоказово, але наполегливо та надумано обвинувачують у вбивствах ексмера та судді. 

Відповідно до рішення суду, відтепер справу, логічну крапку в якій не можуть поставити з 2014 року, розглядатиме знову з самого початку Ленінський районний суд міста Полтави.

Про це "Програмі Плюс" повідомив адвокат Олександра Мельника - Руслан Лазоренко.

Ленінський районний суд буде шостим судом, який розглядатиме справу, справедливості в якій від самого початку ніхто не бачив, адже кременчужани, маючи жахливий стан здоров'я, роками вимушені перебувати в неволі, попри відсутність будь-яких реальних доказів вини, уявних ризиків зміни запобіжного заходу, належної медичної допомоги тощо.

Єдине, що мали змогу спостерігати затримані та їх захисники раніше, - це надумане й упереджене ставлення суддів, припущення замість доказів із боку прокуратури та величезні сумніви, що рішення в даній справі буде законне, обгрунтоване та мотивоване.

Коли відбудеться перше для суддів Ленінського районного суду, але не перше для закатованих безглуздими обвинуваченнями кременчужан засідання по справі, стане відомо пізніше. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Потім справу розглядав суд у Гадячі, але і він після майже трьох років оголосив про самовідвід

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация