(НЕ)залежне опитування імені мера Малецького, або Як псевдосоціологи маніпулюють думкою кременчужан

1 199 0
(НЕ)залежне опитування імені мера Малецького, або Як псевдосоціологи маніпулюють думкою кременчужан

У Кременчуці напередодні місцевих виборів, у розпал передвиборчої агітації, громадяни мають змогу спостерігати за кандидатами, їх гучними заявами й діями та аналізувати їх колишні вчинки.

Але тоді як у більшості з них агітація обмежується білбордами зі стандартними обіцянками, агітфлаєрами і партійними наметами, розміщеними по всьому місту, в команди чинного мера Кременчука є інші прийоми, щоб перемогти, — технології так званого "впливу".

Ця технологія називається ефектом наслідування — формою групового мислення, який виявляється в тому, що популярність певних переконань збільшується в міру того, як їх приймають дедалі більше людей. Є також поняття аналітичної психології, запроваджене Карлом Густавом Юнгом, — "колективне несвідоме", тобто "куди йдуть усі, туди біжу і я", "що купляють усі, те куплю і я" тощо. 

 


Ефект приєднання до більшості виникає в голосуванні: деякі люди голосують за тих кандидатів чи партії, у яких більше шансів виграти (або якщо про такі шанси в них стверджують засоби масової інформації). Таким чином вони сподіваються опинитися на "боці переможця".


 

Що ж відбувається у Кременчуці? 

Епізод №1

Про ситуацію, яка є яскравим прикладом застосування волонтерами методів для формування у кременчужан ефекту натовпу, розповідають у своєму сюжеті журналісти телеканалу "Візит".

Ефект політичних симпатій у нашому місті, на жаль, здебільшого формується на основі ірраціональних чинників, які є водночас однотипними.

Згадайте фіолетові толоки, коли замість нових лавочок місцевим мешканцям давали фіолетову фарбу, щоб потім інші "фіолетові" любителі оковитої на цих лавочках спали. І цими місцевими мешканцями дуже легко маніпулювати. 

Таке відбувається сьогодні, але під прикриттям соціального передвиборчого опитування псевдосоціологами з Києва (чому псевдо? Тому що їхньої організації не існує, принаймні офіційно), які питають тільки одне: чи в курсі кременчужани, що на вибори йде партія чинного мера Віталія Малецького і сам він балотується в мери?

До журналістки телекомпанії "Візит" зателефонували саме з таким дивним, як для незалежного соціального опитування, запитанням і наступним лозунгом, що, мовляв, більше 60% містян довіряють Малецькому. На запитання, де взяли такі дані, відповіді не пролунало: "Я читаю, що написано", - сказала дівчина... 

Одночасно "схожі за контекстом" опитування проводяться соціальними групами на вулицях Кременчука. На одну з таких натрапила вже журналістка іншого місцевого видання.

Соціальне опитування проводили молоді люди з місцевої ГО "Соціальний барометр", засновниками якого є люди з команди мера Малецького, а одна з них взагалі балотується в депутати міської ради від партії Малецького. 

Тож не дивно, що і рейтинги чинного мера в цих "суперсоціологів" високі. Незалежне опитування імені Малецького виходить? 

Тож, побачивши черговий рейтинг чи почувши прогноз про "перемогу якогось кандидата", поцікавтесь, хто, коли та яким методом проводив опитування, яка вибірка, яка похибка? 

 

 

Епізод №2

Як повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook громадський активіст Сергій Костецький, нещодавно до кременчужан пільгових категорій почали телефонувати з невідомих номерів. Особи представлялися соціальними робітниками начебто з Пенсійного Фонду, але пропонували людям похилого віку геть не соціальні послуги.

Виявляється, що в соціальних установах нашого міста так мало роботи (через коронавірус, імовірно), що робітники цих соцустанов пішли в так званий "клуб агітаторів мера Малецького", бо саме агітацію його партії кременчуцькі пенсіонери чули в слухавці.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация