Суд у Гадячі свідомо ігнорує права кременчужан на захист і рішення Європейського суду з прав людини

3 732 0
Суд у Гадячі свідомо ігнорує права кременчужан на захист і рішення Європейського суду з прав людини

У Гадяцькому районному суді продовжується розгляд кримінальної справи про вбивство колишнього мера Кременчука Олега Бабаєва та судді Автозаводського суду Олександра Лободенка, в яких, попри відсутність будь-яких конкретних і перш за все реальних доказів, обвинувачують трьох кременчужан.

Вчора, 23 вересня, судді вкотре проігнорували норми закону та рішення Європейського суду з прав людини, яким розгляд даної кримінальної справи визначено як такий, що затягнувся і порушує всі розумні строки.

Незважаючи на рішення європейських колег, незважаючи на права затриманих кременчужан, стан здоров'я яких нині оцінюється як вкрай незадовільний, позиція гадяцьких суддів та прокурорів, де одні нічого не бачать, а інші свідомо затягують розгляд справи, продовжує шокувати.

 


Продовжує обурювати в цій справі тотальна несправедливість і те, що це зухвальство ніхто не хоче бачити і тим більше зупиняти. Бо воно (!!!) вигідне тим впливовим людям, які реально причетні до цих двох резонансних убивств. 


 

Вчора судді вкотре автоматично ухвалили рішення щодо продовження терміну тримання під вартою трьом бранцям Феміди, які знаходяться в такому нестерпному і протизаконному глухонімому становищі вже шостий рік поспіль. 

"На наш погляд, незаконно продовжено строк тримання під вартою ще на 60 днів... На жаль, клопотання прокурора було задоволено, натомість у клопотанні про зміну запобіжного заходу, яке подавав Мельник Олександр Олексійович, було відмовлено", - розповів адвокат Олександра Мельника - Руслан Лазоренко. 

За його словами, судді оголосили тільки резулятивну частину.

"Але. Можна констатувати, що (судом - авт) не виконується рішення Європейського суду з прав людини, два рішення, якими вже встановлено, що національні суди не дотримуються Конституції України і незаконно, необгрунтовано і немотивовано продовжують строк тримання під вартою", - зауважує адвокат. 

 


Сторона обвинувачення традиційно в клопотанні про продовження запобіжного заходу обмежилася лише формальним описом можливих порушень з боку обвинувачених, не пославшись на конкретні докази. Більш того, на думку прокурорів, обвинувачені не мають права голосу, що стосується клопотань інших (не своїх) захисників. 


 

"Прокурор у своїх клопотаннях зазначає, що вони (затримані) не мають права висловлювати думку щодо клопотань і якщо вони підтримують клопотання іншого захисника (не свого), то це, вони вважають, якась узгоджена позиція. Фактично ж це своєрідний тиск на обвинувачених і порушення їхнього права на захист, їх дискримінація, адже вони не можуть в повній мірі реалізувати свої права, оскільки прокурор зазначає, що реалізація прав - це вже є узгоджена позиція і це є порушення КПК..." - стверджує Руслан Лазоренко.

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация