Беззаконня у Гадячі! Судді ігнорують страждання кременчужан, які стали жертвами чужого сценарію

3 793 0
Беззаконня у Гадячі! Судді ігнорують страждання кременчужан, які стали жертвами чужого сценарію

Справа кременчужан, які стали заручниками чужого сценарію і які за відсутності будь-яких реальних доказів вини шостий рік перебувають у СІЗО, маючи при цьому численні хронічні й гострі заховорювання, увійде в історію, як приклад гнилої та продажної нинішньої судової системи. 

Неодноразово, але без реакції на те суддів затримані кременчужани, яких обвинувачують сьогодні у вбивствах ексмера Кременчука та судді Автозаводського районного суду, скаржилися на стан здоров'я, який з кожним днем тільки погіршується. 

Але позиція суддів це не помічати відверто шокує і лякає, бо замість того, щоб врятувати людину від катування, вони, навпаки, підтримують ці фізичні тортури своїми нелогічними протизаконними й нічим не мотивованими рішеннями. 

Саме через таке погіршення здоров'я вчора, 10 вересня, до районного суду Гадяча з полтавського СІЗО не змогли доставити Олександра Крижановського, якому напередодні стало дуже зле.

Про це розповів адвокат Олександра Крижановського Антон Стіхін.

"Сторона захисту вважає, що причинами недоставлення слугувало критичне погіршення стану здоров'я підзахисного Крижановського. 9 вересня Олександр Крижановський подав клопотання, в якому висвітлював погіршення свого стану здоров'я з тих підстав, що в нього відсутні зуби - він не може приймати їжу, у нього кровоточать ясна... Так само в нього є погіршення по кардіологічній лінії і є необхідність проведення лікування з підстав невропатології", - розповів адвокат. 

 


Вказані матеріали і підтверджуючі документи надавалися суду, але суд з невідомих нікому причин обставини ці ігнорує й ніяким чином не зобов'язує керівництво СІЗО вжити заходів для того, щоб стан здоров'я Олександра Крижановського й інших кременчужан покращився.


 

За словами ще одного адвоката О. Крижановського - Максима Василишина, їм не вдалося поспілкуватися з начальником слідчого ізлятора. Але захисникам вдалося поспілкуватися вчора безпосередньо з О. Крижановським, який розповів, що фізично не може переносити переміщення в жахливих умовах з міста Полтави до міста Гадяча в непристосованому для перевезення транспорті.

Але водночас він виявив бажання продовжити засідання суду в режимі відеоконференції.

Далі ж підсумуємо. Ці знущання над затриманими продовжуются вже шостий рік, але безкінечно все це тривати не може. Люди не залізні, а Полтавське СІЗО —  не курорт.

Й слід так розуміти, що в суді, а сьогодні засідання відбуваються в районному суді Гадяча, про це знають і всі все розуміють, чому затриманих по кременчуцькій справі позбавляють можливості лікуватися.  

Розрахунок дуже простий - у справі доказів вини кременчужан немає взагалі. Однак визнати це при тиску прокуратури суд не може. А що саме судді можуть —  саме це ми й бачимо на прикладі Олександра Крижановського.

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация