Суд у Гадячі закриває очі на тортури, а прокурори ховають докази, що доводять невинуватість кременчужан

3 443 0
Суд у Гадячі закриває очі на тортури, а прокурори ховають докази, що доводять невинуватість кременчужан

Після невеликої перерви Гадяцький районний суд продовжив розглядати резонансну справу щодо кременчужан, яких шостий рік поспіль обвинувачують у вбивствах, до яких вони не причетні.

І це на сьогодні підтверджують багато факторів, про які неодноразово говорили на судових засіданнях затримані та їх захисники. Що мають прокурори, крім добре продуманої тактики?

Сухі та надумані "докази", під які сторона обвинувачення старанно намагається вималювати обвинувачення (вибачте за тавтологію). 

Вчорашнє засідання в Гадяцькому суді, розгляд кременчуцької справи в якому нині перебуває на стадії долучення речових доказів від прокурорів за епізодом вбивства судді Лободенка, розпочалося з клопотання захисників.

Адвокати Олександра Крижановського просили суд змінити йому міру запобіжного заходу з тримання під вартою на домашній арешт. Причина серйозна, про яку вже неодноразово говорили в судовій залі, — це стан здоров'я 58-річного бранця, якому з кожним днем стає все гірше.

І зважаючи на те, що він нещодавно переніс операцію і потребує нормального лікування, якого в СІЗО немає, існує беззаперечний ризик ускладнень.

Але на стан здоров'я затриманих громадян, на їхні права суд вкотре начхав.

 


Черговий раз, без пояснень причин, "відвернувшись від закону", судді відмовили адвокатам у клопотанні, яке позбавило б чоловіка фізичних тортур. 

  


 

Також учора адвокат Олександра Мельника, Руслан Лазоренко, заявив клопотання про доступ до речових доказів і документів по справі, які прокуратура так ретельно намагається заховати і приховати. На думку захисників, ці докази можуть повністю спростувати всі обвинувачення.

Але спершу їх потрібно отримати. 

"Попередньо ми звернулися з адвокатським запитом на адресу прокурора Полтавської області та старшої групи прокурорів, щоб нам надали доступ до цих речових доказів, а також документів, де б вони не знаходилися. Нам було протиправно відмовлено, тому ми поставили вимогу перед судом - зобов'язати прокуратуру Полтавської області надати нам доступ до цих речових доказів..." - розповів адвокат Руслан Лазоренко.

Друге клопотання, яке подавали вчора адвокати, стосувалося відсутності в матеріалах, які були їм відкриті, протоколів процесуальних рішень, протоколи обшуку, клопотання слідчих про проведення обшуку та ухвал слідчих суддів про проведення обшуку тощо. 

Зокрема ухвал, якими надавався доступ до відеозаписів з камер відеоспостереження (ідеться про відеозаписи, зроблені за місцем роботи судді Лободенка) та тих, що стосувалися відшукання зброї, з якої було здійснено постріли в суддю.

Серед цих матеріалів і допит свідка по епізоду вбивства судді, який розповів про 4-х причетних до злочину невідомих осіб, а не тих, хто сьогодні знаходиться в СІЗО. 

 


"Прокуратура знищила ці матеріали!" - стверджують адвокати.  


 

Але ознайомитися з цими документами в захисників не вийшло, бо ці документи просто кудись зникли - за прокурорським велінням і за їхнім хотінням. 

 


Тому адвокати клопотали в суді, щоб той зобов'язав прокурорів надати їм доступ до цих матеріалів, бо вказане в них свідчить про невинуватість Олександра Мельника та інших кременчужан. Дані в цих документах спростовують обвинувачення в цілому.


 

Але це прохання, на відміну від першого, судді не задовольнили, тим самим ще раз довівши, що вони не зацікавлені в справедливому розслідуванні цієї резонансної срави і не прагнуть знайти дійсно винних у цих злочинах людей.

Щодо прокурорів, то вони впевнено порушують усі чинні норми законодавства, вирішуючи самостійно, що вважається речовим доказом, а що ні, які документи можна відкривати адвокатам, а які ні. А суд впевнено закриває на все це очі. 

Сьогодні засідання по справі продовжиться. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация