Плюс 38,77 грн абонплата. Чому кременчуцькі тарифи на тепло вищі за полтавські й до чого тут водоканал

740 0
Плюс 38,77 грн абонплата. Чому кременчуцькі тарифи на тепло вищі за полтавські й до чого тут водоканал

У Кременчуці з нового опалювального сезону тарифи на опалення та гарячу воду будуть вищими за полтавські щонайменше на 12 відсотків.

Натомість абонентська плата «Теплоенерго» складе 38,77 гривень додатково з кожної квартири.

Кременчуцькі комунальники оприлюднили на сайті КП «Теплоенерго» цінові пояснення, за якими можна  зрозуміти, чому кременчуцькі тарифи набагато вищі за такі ж, встановлені в Полтаві.

Отже нинішня ситуація з тарифами в нашому місті та обласному центрі така.

Вартість тепла в Полтаві – 1596,93 грн за гігакалорію. Вартість гарячої води в обласному центрі за 1 кубічний метр – 96,71 грн.

Вартість тепла у Кременчуці (для абонентів Теплоенерго), яку ще планується встановити, - 1775,78 грн за гігакалорію та 98,28 гривень – за 1 кубічний метр гарячої води. Сьогодні все це набагато дорожче.  

Чому така різниця в цінах, при тому, що в Кременчуці, на відміну від багаточисленних котелень Полтави, тепло для більшості абонентів постачає Кременчуцька ТЕЦ, – зрозуміти можна.

Й проблема в тому, що до всіх нарахувань в тарифах за тепло є ще вартість транспортування, за яким Кременчуцька ТЕЦ повинна сплачувати КП «Теплоенерго» 111,55 грн за кожну гігакалорію тепла, яке надходить до квартир жителів міста. Й, звісно, ця витрата включена в рахунки оплати тепла та гарячої води, які оплачують жителі.

Інші цінові пояснення – такі.

Пояснення КП «Теплоенерго» - підприємство стало менше платити за газ, який витрачається на підігрів води та виробництво тепла.  

Причина - зменшення вартості газу на 9.5%. Так нам пояснюють, хоча щомісячну вартість газу нам не показують.  

Також адміністрація КП «Теплоенерго» заявляє про зменшення вартості купленого тепла на 4,9 % через зменшення тарифів ТЕЦ  ПАТ «КВБЗ».

Інше з позитивів – через нову методику розрахунків зменшилися витрати на купівлю електроенергії аж на 42,5 відсотків.

Однак збільшилися тарифи на воду та водовідведення, за ініціативою Кременчукводоканалу, та на 16 відсотків збільшилися мало кому відомі «Інші витрати».

У підсумку ж – маємо те, що маємо. Тарифи у Кременчуці є одними з найвищих, а тепер після введення абонентської плати вони взагалі стануть рекордними. Втім рекордними вони були всі останні роки за часів керівництва мера Віталія Малецького.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация