Прокуратура "топить" докази захисту й ігнорує важливі факти: суд по справі кременчужан у Гадячі

2 307 0
Прокуратура "топить" докази захисту й ігнорує важливі факти: суд по справі кременчужан у Гадячі

У Гадяцькому районному суді продовжується розгляд справи щодо вбивства колишнього міського голови Кременчука та судді Автозаводського суду, в яких безпідставно та бездоказово обвинувачено трьох кременчужан, порядних людей, яких "закувала" геть неповноцінна нинішня судова система.

Неповноцінна, бо їм уже шостий рік доводиться вимагати елементарного права на справедливий суд, на справедливий розгляд справи, яка побила всі рекорди за тривалістю розгляду, на медичну допомогу тощо.

Водночас кременчужани вимушені боротися з очевидним наклепом і абстрактними припущеннями, які, як сильні "докази", подає в суді прокуратура.

 

На руках у сторони захисту свої докази, які спростовують не одне висунуте на суді твердження прокурорів та їх сфабриковану версію подій 2014 року.  


На останньому цього тижня засіданні суд продовжив досліджувати докази сторони захисту за епізодом вбивства ексмера Олега Бабаєва. Серед таких - документи, що стосуються бізнесу загиблого, який не юридично, але фактично належав йому.

Вчора суд вивчав документи - реєстраційні справи щодо ТОВ "Кременчуцька Торгова Гільдія" та ПП "Плеяда".

"Ці два підприємства володіли комплексом Центрального міського ринку і ринку "Плеяда", які фактично є єдиним торговельним центром у центрі міста Кременчука. 

Ми додавали документи, які підтверджували історію походження цих активів, саме відносини фактичного контролю Бабаєвим цих бізнесів, незважаючи на те, що керівниками і власниками корпоративних прав виступали інші особи.

Ми доводили, що після вбивства Бабаєва контроль над цими активами був незаконно отриманий іншою особою бізнес-партнером вбитого мера, і звертали увагу на те, що це може бути більш обґрунтованою і вірогідною версією замовника вбивства Бабаєва...

На відміну від того, що версія, яка направлена до суду стосовно того, що замовником може бути Мельник Олександр Олексійович, взагалі нічим не підтверджена!" - розповідає адвокат директора телекомпанії "Візит" Олександра Мельника Олег Миронов.

У даному випадку документи свідчать про те, що певна особа в незаконний спосіб заволоділа активами, а це десятки, сотні мільйонів гривень. 

"Я повторюю, це відбулося у незаконний спосіб, тобто фактично ми маємо тут усі ознаки крадіжки. І це є істотно важливим для цього кримінального провадження, для обставин цього кримінального провадження..." - підкреслює Олег Миронов. 

Захист стверджує, що після злочину майже відразу почався великий поділ. За словами адвоката Олега Миронова, через декілька днів після вбивства Олега Бабаєва статутний фонд в цих підприємствах суттєво зменшився, тобто хтось просто вивів звідти кошти, а це десятки мільйонів гривень. 

 


Сторона захисту впевнена, що на стадії досудового слідства все було зроблено для того, щоб відвернути увагу від цих обставин. Бо у матеріалах справи немає жодних документів про дослідження особистості загиблого Олега Бабаєва та його бізнесових справ.


 

Хоча знову ж таки підкреслимо, що бізнесова діяльність ексмера була однією з основних версій вчинення відносно нього злочину. Але в матеріалах цих документів немає і сторона захисту заявляє, що немає їх там не просто так.

"Ми стверджуємо, що це було зроблено навмисно, оскільки розслідування таких справ не може здійснюватися повноцінно без дослідження цих обставин. Якби предметно досліджувалися мотиви реальні, тоді б досліджувалися контакти цих осіб і чи перебували ці особи в контактах з особами, які виконували цей злочин. Жодного з результатів таких перевірок у справі немає..." - зазначає адвокат. 

Сторона ж обвинувачення, як і раніше, вважає, що ці моменти не мають жодного відношення до кримінального провадження, а їх ретельне вивчення і дослідження взагалі не потрібне, бо в них уже є ідеальна картинка (насправді - сфабрикована), версія і замовник цього злочину. 

Це досить дивна позиція з огляду на те, що сам прокурор зазначає, що для нього за посадою є важливим дотримання закону.

Насправді ж відбувається таке, що сторона обвинувачення "у чужому оці смітинку бачить, а у своєму - колоди не помічає", тобто самі допускають численні порушення, яких не бачать і які намагаються хоч якось розгледіти вже в доказах, що долучає сторона захисту. 

Така поведінка прокурорів є шокуючою і просто зухвалою, зокрема відносно документів досудового розслідування і проведення слідчих дій.

"Ми ж подаємо документи саме з метою того, щоб піддати обґрунтованому сумніву ту версію, яка направлена до суду. Саме з причини, що версія, яка направлена до суду, є необґрунтованою, а обставини, на які ми вказуємо, які підтверджуються документами, вказують на те, що певні особи заволоділи статками Бабаєва незаконно, а потім вчиняли свідомі дії, щоб приховати, і продовжують, до речі, це робити! То це, виявляється, на думку обвинувачення, не має жодного відношення до справи!" - звертає увагу адвокат.

І продовжує шокувати також те, що досі у версію прокуратури ніяк не вписується і не є важливою інформація про борг у 30 млн грн, які позичив у доньки Олега Бабаєва двоюрідний брат першого заступника голови Полтавської облради Євгена Холода і які повинні були повернути в липні 2014 року, якраз за два тижні до вбивства ексмера.

Але гроші повернули у 2016-му через суд, тобто не добровільно і не вчасно. Тож не виключено, а, вірогідно, так і є, що влітку 2014 року був конфлікт між бізнес-партнерами. 

Але прокуратурі досі вигідно ігнорувати очевидне і стверджувати, що правдою є їхні власні міфи, плоди фантазії та припущення.

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация