Мільйони на рахунках, які "впали з неба". Суд у Гадячі по справі кременчужан. Докази захисту

1 803 0
Мільйони на рахунках, які "впали з неба". Суд у Гадячі по справі кременчужан. Докази захисту

У Гадяцькому районному суді продовжується розгляд справи стосовно двох резонансних убивств, які трапилися у 2014 році в Кременчуці і в яких, попри відсутність будь-яких доказів, обвинувачено порядних і непричетних до цих злочинів людей. 

Непричетних, бо вже майже шостий рік поспіль прокурори тиском, шантажем й іншими далекими від закону способами намагаються повісити відповідальність за ці злочини на кременчужан, але водночас не можуть довести їхню вину реальними фактами й істотними доказами.

 


Наразі в суді триває етап долучення доказів до матеріалів справи стороною захисту.


 

І варто відмітити, що ці докази багато чого пояснюють і спростовують. Спростовують, зокрема, те, що намагається з року в рік нам всім показати і нав'язати сторона обвинувачення.

І сторона обвинувачення це прекрасно розуміє, тому всіма силами наразі намагається заблокувати дослідження і огляд матеріалів, які надає захист

Як заявляє адвокат директора телекомпанії "Візит" Олександра Мельника Олег Миронов, сьогодні в районному суді Гадяча спостерігається така собі паралель між тим, як досліджуються судом докази сторони обвинувачення і докази сторони захисту.

А відбувається ж таке.

Коли адвокати заперечували проти належності доказів, які надавалися прокурорами, і вказували або ж клопотали про очевидну їх недопустимість, суд долучав ці матеріали до справи, керуючись тим, що ці докази, їх зміст спочатку необхідно дослідити, а вже потім думати про їх належність і допустимість. 

Стосовно доказів, які подаються наразі стороною захисту, ситуація абсолютно протилежна.

"Відносно захисту ситуація інша. Нам відмовляють в дослідженні навіть документів, посилаючись на те, що вони неналежні. З цього приводу я подав протест сьогодні письмовий, який був долучений до матеріалів кримінального провадження. Я вважаю, що має місце фактично втручання в право самостійно відстоювати стороною захисту своїх прав у процесі і відповідно - своєї процесуальної позиції", — заявив адвокат Олег Миронов.

І навів приклад. 

"Зокрема вчора не були навіть досліджені, не те, щоб долучені відеозаписи з кримінального провадження за фактом викрадення великої кількості зброї, серед якої був, в тому числі, карабін Сайга, у 2010 році в харківського колекціонера, якими діями керував відомий правоохоронець Бендрик Геннадій Іванович, керівник УБОЗу на той період часу, відносно якого є кримінальне провадження за цим фактом, де він є обвинуваченим... "

Попри те, що ці документи публікувалися купу разів і є у відкритому доступі, суд відмовив адвокатам у їх дослідженні, посилаючись на те, що, мовляв, на даний час не допитана особа, відносно якої ці неправомірні дії вчинялися.

Адвокати вважають, що Г. Бендрик, який у 2014 році мав свою роль у, так би мовити, "досудовому слідстві" по кременчуцькій справі й час від часу проводив "профілактичні" рейди до затриманих у СІЗО, мав доступ до чималого арсеналу зброї, яка була викрадена. 

Сторона захисту також стверджує, що з урахуванням того, що саме Г. Бендрик знайшов зброю під час так званого слідчого експерименту за участю І. Крижановського, і враховуючи його зв'язок із викраденням зброї в колекціонера, не виключено, що зброя була в його розпорядженні.

Крім того, вчора на засіданні адвокати намагалися долучити письмові довідкові матеріали щодо якісних і технічних характеристик набоїв саме тієї зброї, яка фігурує в матеріалах кримінального провадження. Бо в цих матеріалах кримінального провадження, ні у висновках експертиз, ні в інших документах, немає об'єктивної інформації про характеристику відповідних зарядів, набоїв і самої зброї.

"Незрозуміло, чому суд вирішив (хоча ми наразі знаходимося на стадії саме дослідження письмових доказів, і ці публікації з відкритих джерел є суто технічними характеристиками), що такі докази мають досліджуватися під час допиту експертів..." - розповідає Олег Миронов. 

 


"Це є черговим штучним перешкоджанням сторони захисту в реалізації права відстоювання своєї правової позиції", - зазначають адвокати кременчужан.


 

Сьогодні на засіданні суду сторона захисту почала долучати докази вже стосовно особи потерпілого, тобто ексмера Олега Бабаєва, якого було вбито у 2014 році. Серед таких документів є інформація про статки загиблого, які, на думку адвокатів кременчужан, і були дійсною причиною і дійсним мотивом вбивства цієї особи. 

"Дослідили матеріали реєстраційної справи ПП "Укрпродукт...", де номінальним власником і директором була особа, яка працювала з О.Бабаєвим (була його підлеглою). І відповідно, з документів ми вбачаємо походження відповідних коштів і у подальшому куди вони, ці кошти, відправлялися і яким чином набувалася власність, власником якої був Бабаєв..." - розповідає Олег Миронов.

І підкреслює, що сам Олег Бабаєв під час дебатів у період передвиборних перегонів у 2010 році розповів, що фактично є власником місцевого Центрального ринку. Дане відео було додане адвокатами на сьогоднішньому засіданні. І не тільки про Центральний ринок.

Докази перш за все стосувалися того, яким чином документи щодо власності були оформлені юридично. 

"Це викликає шалений спротив з боку обвинувачення. Такого не було за весь час розгляду справи. Такого не було з початку розгляду цієї справи. Це викликає найбільше обурення, роздратування зі боку обвинувачення, оскільки вони вважають, що ці документи не мають відношення до цієї справи. Це дуже дивно... Бо йдеться про публічну особу, найбагатшу, напевно, особу Кременчука того часу, фактично хазяїна міста!" - зауважує адвокат.

І додає, що при всьому цьому в матеріалах справи немає жодного документа, який стосується особи загиблого, його бізнесу і політичної діяльності. Хоча, відповідно до даних із відкритих джерел, прес-конференцій, у тому числі правоохоронців, політична та бізнесова діяльність загиблого ексмера О. Бабаєва були головними версіями його вбивства. 

Більше того, сторона захисту вкрай здивована, що реєстраційні документи фірм, які по суті належали загиблому О.Бабаєву, а головне - інформація про обіг коштів в цих фірмах, не зацікавили тоді й не цікавлять наразі прокурорів. 

Йдеться про те ж ПП "ВКФ Укрпродукт-2000", в якій керівником був бухгалтер Олега Бабаєва. Відповідно до документів, статутний капітал з 2007 по 2012 рік, тобто за 5 років був збільшений більше ніж на 7,5 млн гривень. І така сума, звісно ж, не відповідала заробітній платі Олега Бабаєва як держслужбовця за час перебування його на посаді нардепа і мера Кременчука. 

Така величезна сума просто з неба на голову не звалиться і це кожен розуміє, якщо, звісно, в цьому не задіяний кримінал. Тому і зрозуміло, що спочатку слідство розглядало по суті більш реальний мотив - величезні гроші. Але потім ця версія була злита, замінена на більш вигідну, яку покурори доводять уже шостий рік.


Втім з таким доведенням виходить не зовсім добре, доказів провини затриманих кременчужан немає, а справжні версії вбивства, й мова тут про бізнес колишнього мера, - не розслідуються.


Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация