І слідчий суддя "в темі", і прокурор. Як фабрикували покази у справі проти кременчужан. Суд в Гадячі

1 451 0
І слідчий суддя "в темі", і прокурор. Як фабрикували покази у справі проти кременчужан.  Суд в Гадячі

Сьогодні в Гадяцькому районному суді продовжився розгляд справи стосовно вбивств далекого 2014 року, які перекреслили життя не тільки загиблому меру та судді, а й кременчужанам, яких, попри відсутність об'єктивних доказів вини, у цих злочинах обвинувачено. 

Як і вчора, сторона захисту продовжила долучати до матеріалів справи свої докази, а саме відеоматеріали - відеосюжети місцевих і національних ЗМІ, які висвітлювали подробиці липневої події 6-річної давнини — вбивства міського голови Олега Бабаєва.

Серед таких - відеокоментарі міліцейських та прокурорських чинів, а також тодішнього радника міністра МВС Зоряна Шкіряка, який на всю країну порушив принципи презумпції невинуватості стосовно Олександра Мельника та Олександра Крижановського. Коментарі посадовця стосовно кременчужан були необгрунтованими, необ'єктивними та ганебними в цілому. 

Сторона захисту переконує, що такі й подібні матеріали — це дуже яскравий приклад того, як на слідство впливали та навіть тиснули ледь не перші особи держави, щоб закріпити в суспільстві одну єдину, необхідну певним впливовим особам версію тих подій. 

Наприкінці сьогоднішнього судового засідання було оприлюднено відео з прихованої камери, що розташована в Полтавському ІТТ.

На цьому відео, яке знято у 2014 році, було зафіксовано уривок спілкування одного із затриманих - Олександра Крижановського зі скандальними полтавськими горе-слідчими Михайликом та Бендриком, які психологічно ламали кременчужанина. 

"Це сфабрикований запис таємного спілкування керівників УКР і УБОЗу Полтавської області в період 3-4 вересня 2014 року з Крижановським в слідчому кабінеті ізолятора тимчасового тримання. На досудовій стадії, я так розумію, у обвинувачення була версія подати це як НСРД (негласні слідчі розшукові дії). Проте насправді це нонсенс і зрештою вони зрозуміли, що це ніякі не НСРД і немає ніяких ухвал слідчого судді про проведення таких дій і по суті це не НСРД. Оскільки в даному випадку відбувалося зовсім інше...

Це були незаконні дії, це був злочин і навіть у такому порізаному вигляді, як цей файл, він є достатнім підтвердженням факту вчинення посадового злочину особами - колишнім керівником УКР та в.о. керівника УБОЗу", - розповів адвокат Олег Миронов.

Цей відеозапис підтверджує, що до офіційних слідчих дій із Крижановським, після того, як його затримали вночі, він був позбавлений можливості зустрітися з конкретним адвокатом, про якого він заявив під час затримання. Це при тому, що Крижановський записав у протокол, що він не причетний до будь-яких злочинів, зокрема до вбивства Бабаєва.

Крім того, відомо, що до Олександра Крижановського після затримання вчинялися насильницькі дії, у тому числі фізичного характеру. І протягом 3-4 вересня до нього під час неофіційного спілкування з посадовцями вчинявся психологічний тиск.

За словами адвоката, його почали тренувати, щоб він дав достовірні показання по даних, які є і в їхньому розпорядженні, потрібні прокурорам щодо версії злочину відносно Олега Бабаєва.

Як запевняє сторона захисту, на цьому уривку відео, яке уздовж і впоперек порізане, чітко видно, як дві посадові горе-особи коригують, наштовхують Крижановського на певну послідовність у показах.

Вони чітко розмежовують йому грані, підкреслюючи, що і як треба розповідати, що ні. Вони вимагають від нього логічності і наостанок кажуть про таку "домовленість", запевняючи, що їм потрібен лише Олександр Мельник. 

Більш того, в розмові посадовців з Крижановським лунали погрози, мовляв, "ти ж дивись, буде в тебе зустріч обличчя до обличчя з Мельником - ти ж маєш триматися", тобто ніяк не виказати інформацію про домовленість. 

"Тобто це документований злочин представників правоохоронних органів, які ми суду пояснили, і він показує дійсне джерело тих відомостей, які у подальшому запхані в обвинувальний акт і використані в суді, начебто версія подій, яка була отримана з показань Крижановського та Пасічного", - зазначив О. Миронов.  

І додає, що наступним буде відеозапис такого ж самого неофіційного спілкування, тобто посадового злочину, вчиненого на той період часу в.о. прокурора Полтавської області. Де він прийшов до ізолятора, в якому сидів Крижановський, і заслухав цю постановочну версію, знаючи достовірно, як вона сформована.

Бо керівники, які до цього спілкувалися з Крижановським, запевнили, що, мовляв, із "прокурором усе буде гаразд". Ба більше, вони там на записі кажуть, що слідчий суддя також "у темі" й все буде нормально, як і домовилися.

"І дійсно, після цього приходить прокурор і Крижановський розповідає йому цю версію. Прокурор дає санкцію на цю всю схему, яку вони замутили, і в подальшому вона вже реалізовується у офіційних слідчих діях, начебто як зізнання певних осіб. Основне в цій справі - яким чином з'явилася версія спочатку вбивства Бабаєва, а потім - судді Лободенка. 

Послухавши заперечення сторони обвинувачення, я здивувався... Що більш ганебне - зміст того відео про перевертнів у погонах, які роблять чорну справу, але це не має жодного відношення до розслідування, чи зміст коментарів?" - зауважив адвокат. 

З останнього - коментарі прокурорів, які обурюють. Переглянувши відео, вони почали відверто казати, що нічого дивного в ньому немає і бути не може і взагалі це нормальна "оперативна бесіда". Насправді ж це ніяка не оперативна бесіда, як і ніякі самі обвинувачення. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация