Шостий рік розгляду. Суд над кременчужанами в Гадячі. Прокурори та їх бездоказові телефонні "докази"

1 027 0
Шостий рік розгляду. Суд над кременчужанами в Гадячі. Прокурори та їх бездоказові телефонні "докази"

Протиправне й незаконне, згідно з рішенням Європейського суду з прав людини, тримання під вартою кременчужан, серед яких і директор телекомпанії "ВІЗИТ" Олександр Мельник, продовжується.

Сьогодні, 20 травня, другий і черговий день намагань прокуратури втиснути до матеріалів справи докази, які доказами по суті не є, однак мова лише про припущення сторони обвинувачення. 

Мова про дані радіосигналу, дані мобільного зв'язку, які фіксували переміщення номерів стільникових телефонів і які могли б належати людям, що стежили за загиблим мером Олегом Бабаєвим. Сторона захисту виступила з клопотанням проти долучення такого доказу до матеріалів справи. Як запевняють представники сторони захисту, прокурори спотворюють справу.

Крім того, в останніх відсутні реальні докази того, що номери телефонів, які сьогодні досліджували, належать трьом затриманим кременчужанам. І взагалі відсутня інформація про місце перебування самого Олега Бабаєва на той момент. 

"Цілий день ми слухали припущення прокурора щодо належності певних телефонних номерів певним особам. Чому припущення?

На питання адвокатів пояснити відсутність необхідних відомостей на представлених ними дисках, прокурор відмовився щось пояснювати і казав, що частину відомостей ми маємо сприймати так, як зазначає він, а частину відомостей суд сприймати не повинен. 

Це не відповідає вимогам закону, по-перше. І я повторно наголошую на тому, що всі докази щодо отримання певних даних отримані прокурором з суттєвими порушеннями закону", - розповів Максим Василишин, адвокат Олександра Крижановського.

Як зазначає Максим Василишин, прокурор не надав процесуального джерела, який запевнив би суд, що дані отримані в законний спосіб. 

Адвокати припускають, що відомості, які хоче до матеріалів справи внести сторона обвинувачення, можуть бути змінені, тобто не виключено, що прокурори підганяли необхідні відомості під необхідний їм результат.

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация