Припущення замість доказів, або Беззаконня у законі. Розгляд справи кременчужан у Гадяцькому суді

1 521 0
Припущення замість доказів, або Беззаконня у законі. Розгляд справи кременчужан у Гадяцькому суді

Сьогодні, 19 травня, у Гадяцькому районному суді продовжився розгляд кременчуцької справи стосовно вбивств далекого 2014 року, в організації та здійсненні яких уже шостий рік поспіль бездоказово підозрюють непричетних до цих злочинів громадян.

Наразі сторона обвинувачення, не маючи достатньо письмових доказів, які, зрозуміло, що закінчилися, намагається з усіх сил просунути докази, які нічого по суті не підтверджують, тим більше вину затриманих.

Мова, наприклад, про диск з даними мобільних операторів, мобільними номерами, які дуже важливі для слідства, але чомусь зчитати їх неможливо, бо диск не відкривається.

У нормальному суді, європейському наприклад, такому диску як доказу не приділяли б багато уваги. Тим більше, якщо користі з нього, як з кота молока. Але в нашому Гадяцькому районному суді цьому диску з даними присвятили ціле засідання.

До судової зали сьогодні на прохання і за наполяганням через клопотання прокурора Дмитра Москаленка було викликано головного спеціаліста відділу інформаційних технологій обласної прокуратури, який мав би пояснити суду, чому матеріали, які сторона обвинувачення подає як свій супердоказ, часто виявляються банально не придатними для дослідження. 

Як з'ясувалося, диски ті не придатні для вивчення, а тому перевірити відомості на них просто неможливо. Навіть експерту-спеціалісту не вдалося сьогодні ні відкрити диск, ні встановити причину можливих несправностей. 

Більш детально про сьогоднішнє засідання розповів адвокат Олег Миронов:

"На цьому диску, за твердженням прокурора, мали бути відомості, отримані від мобільних операторів. На сьогоднішньому засіданні спеціаліст прибув і намагався також за допомогою свого комп'ютера та свого окремого приладу відкрити та зчитати інформацію з цього диска. І йому також цього зробити не вдалося. 

Після цього було заявлено клопотання прокурора про призначення експертизи з приводу можливості дослідження цього диска. Ми заперечували проти цього клопотання, адже коли спеціаліст досліджував цей диск і надавав пояснення з приводу свого дослідження, я запитав, чи може він стверджувати, що в умовах лабораторії та за умови використання іншого обладнання можна буде зчитати інформацію з цього диска.

Спеціаліст не зміг категорично цього стверджувати. Тому ми вказували на те, що це не має сенсу, оскільки навіть спеціаліст не стверджує таку можливість..." - розповів Олег Миронов. 

І додав, що, за словами спеціаліста, диск можна дослідити частково, а це суперечить принципу безпосередньості судового розгляду та дослідження доказів. Диск можна вивчити або повністю, або не вивчити взагалі.

Та, незважаючи на це, суд призначив, за клопотанням прокурора, судову експертизу й направив цей диск до інституту імені Бокаріуса в Харків, для того, щоб есперти винайшли можливість зчитати інформацію з нього.

Якщо так станеться і дані на диску частково, а не повністю, будуть відновлені і якщо ці дані в частковому (підкреслюємо) варіанті суд у подальшому ухвалить і додасть до матеріалів справи, то, як зазначає адвокат Олег Миронов, це буде прямим порушенням.

Але водночас адвокат заявив, що у вивченні цього диска практичного сенсу немає. Бо відомості, які прокурор хоче долучити як докази, стосуються абстрактних телефонних номерів, які штучно хочуть прив'язати до підзахисних.

"Об'єктивних і підтверджених даних, що телефони належать певним особам, у справі немає. Це по-перше. А по-друге, дані з роздруківок зв'язків мобільних терміналів не є підтвердженням, безумовним, перебування особи в тому чи іншому місці, в той чи інший проміжок часу...

Я зауважив прокурору, кажу: ви дивилися, мовляв, що 11 лютого, о 18-ій годині, Ігор Пасічний знаходився вдома, а прокурор стверджує, що він у цей час готував напад на суддю Лободенка. 

На це прокурор відповідає, що він телефон вдома залишив. Тобто коли вигідно - вдома, коли вигідно - кажуть, що телефон був з ним у тому чи іншому місці. Це спотворення фактів, з метою використання Пасічного..." - зауважив Олег Миронов. 

Наостанок він додав, що наразі всі обвинувачення затриманих кременчужан базуються виключно на припущеннях, і дані мобільних операторів такими наразі і є. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация